Ptujskemu jezeru ob nujnih sanacijah znižajo gladino vode. Le tako je mogoče sanirati naklonske površine jezera.
To pa se dogaja tudi v tem trenutku. Na območju akumulacijskega bazena hidroelektrarne Formin, torej na območju Ptujskega jezera, letos izvajajo sanacijo naklonskih površin asfaltne obloge.
Tako Dravske elektrarne Maribor nadaljujejo z obnovo nekaterih poškodovanih delov obloge, kar je posledica več kot štiridesetletnega izrazitega delovanja vetrov.
Letos obloge obnavljajo na desno, šturmovsko strani jezera.

Vodostaj nižajo za dva metra
Izvedba sanacije pa zahteva nižanje vodostaja akumulacijskega jezera za dva metra. S praznjenjem so začeli že včeraj, 22. septembra, praznijo pa še danes.
Praznjenje poteka do deset centimetrov na uro.
Sanacijo bodo pričeli izvajati jutri, 24. septembra, zaključena pa bo predvidoma 29. septembra. Takoj po zaključeni sanaciji bodo začeli s ponovnim polnjenjem bazena do običajne višine.





