Močan dež ponekod že povzroča težave, zaradi zemeljskega plazu zaprta cesta

| v Lokalno

Nevihte, ki se že pojavljajo po državi, bodo ponoči zajele vso Slovenijo.

Padavine so zvečer že zajele sever države. 

Zaradi močnih padavin so možne hudourniške poplave in nastanek plazov, zato je Agencija za okolje izdala oranžno vremensko opozorilo. 

Na območju Dravograda je lokalno že padlo blizu 100 litrov dežja na kvadratni meter. Zaradi zemeljskega plazu je zaprta glavna cesta Dravograd - Radlje pri Velki. 

Obvoz za osebna vozila je možen po lokalnih cestah, poroča Prometno-informacijski center za državne ceste.

Ponoči bodo padavine z nevihtami vse pogostejše in se bodo do jutra razširile nad večji del Slovenije, napovedujejo vremenoslovci. Pojavljali se bodo močnejši nalivi. 

Izračuni vremenskih modelov kažejo, da bo v 6 do 12 urah padlo od 40 do 100 milimetrov, krajevno pa tudi do 150 milimetrov dežja Največja verjetnost dolgotrajnejših nalivov bo v severni polovici Slovenije.

Jutri bo sprva oblačno s padavinami, deloma nevihtami. Še bodo nastajali nalivi. Čez dan bodo padavine od zahoda slabele in postopno ponehale tudi na vzhodu. Proti večeru se bo razjasnilo.

Vir: ARSO

Komentarji

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Scena

Slovenija

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura