Slika je simbolična.
Na spletu so se začeli pojavljati lažni oglasi, ki kupcem ponujajo izdelek za hemeroide z imenom Hemoroclear. Nacionalni inštitut za javno zdravje potrošnike opozarja na previdnost pri naročanju izdelka.

Na spletu je vse več oglasov, ki potrošnikom ponujajo različne izdelke za izboljšanje njihovega zdravja in počutja. 

Nekateri so verodostojni, pojavljajo pa se tudi tisti, ki se želijo potrošnikov okoristiti

V tovrstnih primerih gre za spletne strani, ki so sicer v slovenskem jeziku, nimajo pa navedenega podjetja, ki naj bi oglaševane izdelke prodajalo, prav tako ni navedene kontaktne številke ali naslova. 

Na primer takšnega zavajanja v povezavi z izdelkom Hemoroclear je opozoril tudi Nacionalni inštitut za javno zdravje.

V oglasih zlorabljeno ime Milana Kreka 

Nacionalni inštitut za javno zdravje opozarja na reklamne objave, v katerih se zlorablja fotografija in ime Milana Kreka, prodaja pa se izdelek Hemoroclear - krema za hemoroide, ki naj bi delovala kot edinstveno mazilo na osnovi naravnih sestavin z dokazanim učinkom.

Oglasi se pojavljajo na družbenih omrežjih, predvsem na Facebooku.

O lažni objavi je Nacionalni inštitut za javno zdravje že obvestil Tržni inšpektorat Republike Slovenije in Zdravniško zbornico Slovenije. 

Primer lažnega oglasa za izdelek Hemoroclear (vir: Nacionalni inštitut za javno zdravje).

Spletna stran brez podatkov, Nacionalni inštitut za javno zdravje opozarja na previdnost pri nakupih 

Za nakup izdelka je na voljo tudi lažna spletna stran

Slednja je sicer v slovenskem jeziku, nikjer pa ni navedenega podjetja, ki mazilo za hemeroide prodaja, prav tako manjkajo kontaktne informacije - telefonska številka ter naslov. 

NIJZ na tem mestu vse potrošnike opozarja na previdnost pri naročanju zgoraj navedenega izdelka, saj obstaja velika verjetnost, da gre za spletno prevaro, pri čemer je izredno težko oziroma praktično nemogoče ugotoviti, kdo stoji za njo.

»Ob tem še enkrat opozarjamo na previdnost pri nakupovanju preko spletnih strani, na katerih ni mogoče najti podatkov o podjetju in na katerih ni objavljenih verodostojnih kontaktnih podatkov,« dodajajo na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje.

Več o tem, kaj vse je treba preveriti, preden se odločite za nakup preko spleta, pa si lahko preberete na spletnih straneh »Varni na internetu«.

Lažna spletna stran izdelka Hemoroclear (vir: Nacionalni inštitut za javno zdravje).

Starejše novice