V 2. SNL konec tedna igrajo tekme tretjega kroga. Kidričani so bili z golom kapetana Nika Marinška uspešni v Rogaški Slatini, Bistričani pa so v Biljah doživeli prvi poraz sezone.

Kidričani so po slovesu od elitne konkurence uspešno zakorakali v drugoligaško prvenstvo. Kapetan Nik Marinšek je bil osrednji junak rdečih tudi na drugem gostovanju letošnje sezone.

Marinšek je z dvema goloma zablestel že v uvodnem krogu, ko je Aluminij slavil v Krškem, dolgoletni član kluba pa je bil mož odločitve tudi v lokalnem spopadu z Rogaško Slatino. Dvoboj je odločil z golom v 56. minuti.

Moštvo Roberta Pevnika je z drugo zmago sezone - rdeči so v drugem krogu doma remizirali z Ilirijo - na vrhu lestvice ujelo prekmurska konkurenta, nogometaše Beltincev in Nafte.

Pevnik priznava, da ima ekipa še rezerve

»Vedeli smo, kaj lahko pričakujemo, v prvem polčasu nismo bili slabi, a nismo igrali povsem tako, kot smo se dogovorili. Preveč smo zadrževali žogo, morali bi igrati hitreje. Želel sem, da takoj prevzamemo posest in premoč, ker imamo igralce za to.

V drugem polčasu smo bili dobri, veliko boljši, kljub izvajanju pritiska domače ekipe, jim to ni pomagalo. Čestital bi svojim fantom, da smo zdržali, mi bi morali dati še gol ali dva, glede tega moramo biti bolj osredotočeni, da rešimo tekmo, ko imamo možnost.

Smo nova ekipa, samo prvenstvene tekme nas bodo delale boljše in bodo dale fantom zanesljivost, je pa dobro, da zmagujemo. Zmaga z 0:1 je seveda najslajša,« je bil po tesni zmagi zadovoljen Robert Pevnik.

Triinpetdesetletni strokovnjak je v Rogaški Slatini dobil dvoboj s svojim predhodnikom na klopi Aluminija. Oskar Drobne se je na klop Slatinčanov preselil spomladi, črno-beli pa po prvem porazu sezone še čakajo na krstno zmago.

Bistrica prvič poražena

Danes so bili aktivni tudi nogometaši Kety Emmi & Impol Bistrice. Zasedba iz Slovenske Bistrice, ki je pred dnevi tudi formalno potrdila dogovor o sodelovanju s celjskim prvoligašem, je gostovala v Biljah.

Primorci so po porazu na Koroškem hitro prevzeli pobudo, Štajerce pa je že v uvodu reševal okvir gola. Jaka Dabanovič je klonil v deseti minuti, ko ga je premagal Miha Žejen, po pol ure igre pa se je v gneči pred vrati Bistrice najbolje znašel Rok Erniša.

Bistričani so pod vodstvom Franca Fridla v drugem polčasu krenili v lov po zadetek, ki so ga dočakali po dobri uri igre. Tai Matea Panić, posojeni up Celja, je zadel po prodoru Roka Ferčiča, rdečim pa v zadnji tretjini tekme ni uspelo doseči gola za izenačenje.

Bistrica, ki ima po treh krogih na svojem računu zmago, remi in poraz, bo v soboto gostila ajdovsko Primorje, Kidričani pa v nedeljo odhajajo v Velenje.