Nogometaši Aluminija in Domžal so se v Kidričevem borili za prvo zmago v tej sezoni. Kidričani so letos remizirali že štirikrat. Na domačem terenu jim žal ni uspelo osvojiti prvih treh točk.

Šesti krog Prve lige Telemach sta odprla Aluminij in Domžale – ekipi, ki še čakata na prvo zmago. Kidričani so na petih tekmah štirikrat remizirali in si nabrali štiri točke.

Četa Oskarja Drobneta je z enim zadetkom najmanj učinkovita ekipa lige, a imajo tudi drugo najtrdnejšo obrambo lige.

»Imamo priložnosti, a žoga preprosto noče v gol. Vedno nam zmanjka nekaj športne sreče,« pravi Drobne in dodaja, da morajo biti bolj hrabri, še bolj izzivati športno srečo, da se bodo končno veselili treh točk.

Na drugi strani so Domžale, ki so zaradi igranja na evropskih tekmah do zdaj odigrale le tri tekme v domačem prvenstvu. Do zdaj so vknjižili dve točki, v Kidričevo pa prihajajo po porazu z Bravom.

SPREMLJAMO V ŽIVO:

6′. POSKUS ALUMINIJA. Do strela z glavo je prišel Kidrič, a je vratar Domžal Mulalić ubranil njegov strel.

10’. POSKUS DOMŽALČANOV. Senijad Ibričić je sprožil z roba kazenskega prostora. Vratar Luka Janžekovič se ni pustil presenetiti.

15’. POSKUS STRELA NA GOL Jakupovića. Ta je s slabih 30 metrov z voleja streljal previsoko.

16’. POSKUS ALUMINJA. Marko Brest do nevarnega strela, Mulalić uspešno odbil.

19’ ALUMINJU JE SKORAJ USPELO. Zatresel se je okvir vrat! Jaka Bizjak je zgrešil z bližine!

20’. MENJAVA. V ekipi Aluminija je poškodovanega Petka zamenjal Nkama.

25'. GOL DOMŽALČANOV. Strelec Senijad Ibričić.

27'. POSKUS ALUMINIJA. Bizjak je s sedmih metrov streljal za las čez prečko.

28'. ŠE EN POSKUS ALUMINIJAPrša na drugi vratnici z glavo streljal mimo vrat.

37'. RUMENI KARTON ZA ALUMINIJ. Prejel ga je Roko Prša.

41'. RUMENI KARTON ZA ALUMINIJ, tokrat Gašper Pečnik.

42'. PROSTI STREL ZA DOMŽALE je izvajal Jakupović. Močan strel je pričakal vratar Janžeković, ki je žogo uspel zadržati v svojih rokah.

44'. RUMENI KARTON ZA ALUMINIJ, prejemnik Chinwendu Johan Nkama.

49'. PROSTI STREL ZA DOMŽALE je priboril Podlogar, a so ga Kidričani uspeli ubraniti.

53'. PROSTI STREL ZA DOMŽALE je pridobil Käit .Po podaji Alića je žoga končala v rokah vratarja Janžekoviča.

58'. RUMENI KARTON za Domžalčana Mattiasa Käita.

64'. MENJAVA. V ekipi Aluminija so Bizjaka, Bresta in Pršo zamenjali Kadrič, Bolha in Tilen Pečnik.

66'. POSKUS STRELA. Nkama je poizkušal s 25 metrov, a zgrešil.

67'. MENJAVA. V ekipi Domžal je Marka Martinovića zamenjal Gaber Dobrovoljc.

72'. RUMENI KARTON za Harisa Kadrića.

87'. MENJAVA. V ekipi Domžal je Andraža Žiniča zamenjal Benjamin Markuš.

90'. MENJAVA PRI ALUMINIJU. V igro je prišel Nejc Medved, zamenjal je Nika Marinška.