Ptujski nogometaši so pred očmi nigerijskih investitorjev in nekdanjega zvezdnika londonskega Arsenala Nwankwoja Kanuja z 2:0 premagali kranjsko Zarico.

Pred 350 gledalci so nogometaši Drave zabeležili še enajsto letošnjo zmago in po porazu lendavske Nafte skočili na drugo mesto. Že pred začetkom srečanja je na sredini igrišča z dresom Drave v družbi predsednika in kapetana Nastje Čeha poziral ambasador ptujskega drugoligaša Nwankwo Kanu.

Nwanwko Kanu si je srečanje ogledal v družbi nigerijskih investitorjev in videl pomembno zmago dravašev.

Že v prvem polčasu so domačini zavladali na terenu, a premoči niso uspeli pretvoriti v vodstvo. So pa zato v vodstvo prešli že v prvi minuti nadaljevanja. Odlično podajo Žana Flisa je izkoristil Ignacio Cuffaro, ki je z glavo poskrbel za vodstvo Drave. Po vodilnem zadetku so Ptujčani nadaljevali s pritiskom in si priigrali še nekaj priložnosti. Zmago je z drugim zadetkom na srečanju potrdil branilec David Lonzarić. Drava ima tako po 16 tekmah 34 točk na svojem kontu in zasedajo 2. mesto.