Prvak je okronan! Nogometašem Mure je uspel zgodovinski podvig. Prvič v zgodovini so osvojili naslov državnega prvaka. V napeti končnici prvenstva so v Ljudskem vrtu premagali Maribor.

Nogometaši Mure so državni prvaki za sezono 2020/21. Izbranci Anteja Šimundže so v zadnjem, 36. krogu Prve lige Telekom Slovenije, v Ljudskem vrtu premagali Maribor s 3:1.

Naslov prvaka je po izjemnem spektaklu tako osvojila Mura, Maribor pa se je moral zadovoljiti z drugim mestom in tako ostaja pri petnajstih osvojenih državnih lovorikah.

Črno-beli so z zmago v Ljudskem vrtu spisali zgodovino, Murska Sobota pa je odslej na seznamu slovenskih mest, ki se lahko pohvalijo z naslovom državnega prvaka. Ob Murski Soboti so to še Maribor, Ljubljana, Nova Gorica, Domžale, Celje in Koper. Mura se bo tako prihodnje borila v kvalifikacijah za ligo prvakov.

Trener črno-belih Ante Šimundža je po tekmi čestital nogometašem in dodal, da zmago posvečajo vratarju Matku Obradoviću, ki je ravno na dan tekme izgubil dedka.