Na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v Äreju je potekala ženska alpska kombiancija. Ilka Štuhec je bila po smuku druga.

Ilka Štuhec je odlično opravila s smukaškim delom in za le eno stotinko sekunde zaostala za Avstrijko Ramono Siebenhofer. Druga Slovenka Maruša Ferk je na 30. mestu. Slalomski del kombinacije se je pod žarometi pričel ob 16.15.

»Vseh rezerv še nisem izkoristila. Še so deli proge, ki jih nisem odpeljala idealno. A splošno gledano je bolje. V zadnjih dveh dneh smo trenirali tudi slalom, tako da komaj čakam popoldanski del kombinacije,« je po smukaškem delu povedala Mariborčanka.

Ilka deseta, svetovna prvakinja Holdenerjeva

Tudi na slalomskem delu je Ferkova storila napako in zaostala za najboljšimi ter na koncu osvojila 16. mesto. Štuhčeva, ki sicer slalom trenira zelo redko, je tekmo končala kot deseta.

Naslov svetovne prvakinje v alpski kombinaciji je osvojila Švicarka Wendy Holdener, pred Petro Vlhovo in Ragnhild Mowinckel.