Mariborčani rdeče-bele v Ljudskem vrtu pričakujejo s popotnico treh zaporednih zmag in naslovom jesenskega prvaka, rdeče-beli pa odhajajo v Ljudski vrt z eno osvojeno točko iz zadnjih treh prvenstvenih tekem.

Kljub hitremu zadetku v Domžalah so varovanci Oskarja Drobneta pokazali odličen prvi polčas in na prikazanem iz prvega dela, kot poudarja tudi napadalni vezist rdeče-belih Jure Matjašič si želijo graditi: »V Domžalah en zares dober polčas iz naše strani. Mislim, da so se v tej tekmi videli neki obrisi, kaj si želimo.«

Dodal je še, da je »nekako škoda, da smo prejeli dva neumna zadetka, ampak mislim, da je prvih šestdeset minut v Domžalah to na čem mislimo gradit in na čem moramo gradit. Mislim, da je bila to ena dobra popotnica za naprej.«

Igralec vijoličaste čete Rok Kronaveter je pred tekmo povedal: »Vedeli smo, da moramo narediti serijo zmag, če hočemo biti na vrhu. To nam je uspelo in lahko gremo z optimizmom na podlagi storjenega z zadnjem obdobju še v zadnjo tekmo. Pogled na lestvico je lep in potrudili se bomo, da takšen tudi ostane. Upam in verjamem, da bomo šli na zimski premor najmanj s petimi točkami prednosti.«

Obračun v Ljudskem vrtu bo tretji v letošnji sezoni, prvi medsebojni obračun v Ljudskem vrtu se ni odigral, medtem ko so v drugem medsebojnem obračunu v kidričevskem športnem parku slavili Mariborčani z 1 : 3, edini zadetek za rdeče-bele pa je ob koncu po asistenci Jureta Matjašiča dosegel osrednji branilec Emir Azemović.

Vijoličasti imajo trenutno kar nekaj zelo razpoloženih igralcev, blestita predvsem Rok Kronaveter s sedmimi prvenstvenimi zadetki in Aljoša Matko s šestimi, zagotovo veliko nevarnost predstavljata tudi Rudi Požeg Vancaš in Jan Mlakar, ki imata na svojem računu štiri zadetke. Mariborčani imajo v svojih vrstah tudi drugega asistenta prvenstva, s petimi asistencami je to Jan Repas, so zapisali spletni strani Nogometnega kluba Aluminij.

V 22. minuti je David Flakus Bosilj Aluminiju priigral prvi gol.

V 23. minuti pa je Jan Repas izenači rezultat.