Za 22-letnega Ptujčana Kristjana Čeha je bil to prvi nastop na olimpijskih igrah.

Deveti dan poletnih olimpijskih iger v Tokiu se je za Kristjana Čeha izšel dobro, čeprav so številni od 22-letnega Ptujčana pričakovali celo kolajno.

V finalu meta diska je končal na 5. mestu in dokazal, da ga čaka še izjemna kariera.

Najdaljši met je pristal pri 66,37 metra, za bronom je zaostal za 70 centimetrov.

Čeh je v kvalifikacijah tretje mesto zasedel s 65,45 metra in se s tem zanesljivo uvrstil v finale. Dva metra in šest centimetrov visoki Ptujčan je v drugem poskusu sicer presegel 66 metrov, kar je bila kvalifikacijska norma za finale, a je v obratu za las prestopil iz kroga za izmet.

Za Čeha držali pesti tudi na Ptuju

Finale v metu diska so si navijači Čeha lahko ogledali tudi v neposrednem prenosu na Ranci, kjer je navijanje kljub muhastemu vremenu spremljal pester program.

Gost dogodka je bil tudi nekdanji olimpijski in svetovni prvak v metu kladiva Primož Kozmus.

Atletski klub Ptuj pa je za obiskovalce pripravil različne atletske izzive, v katerih so se lahko preizkusili vsi ljubitelji športa.