Nogometaši Mure se bodo v 34. krogu Prve lige Telekom Slovenije pomerili z Aluminijem.

Nogometaši Mure bodo danes ob 20. uri gostovali v Kidričevem, kjer se bodo pomerili z Aluminijem. Ekipi sta se letos pomerili trikrat, črno-beli so bili boljši dvakrat, Aluminij je dobil eno tekmo.

Muraši so letos v Kidričevem že slavili, in sicer z 2 : 1. To je bilo v 16. krogu PLTS, ko so po polčasu zaostajali z 1 : 0, v drugem polčasu pa sta za zmago zadela Luka Bobičanec in Kai Cipot.

Roko Prša, vezist Nogometnega kluba Aluminij, je pred tekmo povedal: »Mura se bori za prvaka, mi se borimo za peto mesto. Štiri točke so med petim in osmim mestom, z zmago proti Muri bi se priključili Bravu in Taboru. Gremo po tri točke, prihajajo k nam, mora jim biti težko. Od prve do zadnje minute moramo biti borbeni, agresivni in čvrsti. Verjamem, da bomo s takšnim pristopom zmagali.«

Ante Šimundža, trener Nogometne šole Mura, je pred tekmo povedal: »Nasprotniku moramo vsiliti svoj način igre. Pokazati moramo svojo najboljšo plat in iskati pozitiven rezultat. Kidričani v zadnjem času prepuščajo žogo nasprotniku, izboljšali so tudi svojo tranzicijo iz obrambe v napad. Na to bomo morali biti še posebej pozorni.«

Dogajanje pred tekmo (foto: Jure Banfi).