V Ljudskem vrtu sta se v četrtfinalnem dvoboju evropskega prvenstva U21 pomerila Španija in Hrvaška. Španija je v skupinskem delu pošteno nadigrala slovensko reprezentanco in sedaj po podaljšku z 2:1 premagala tudi Hrvaško.

Danes sta v bitki za polfinale v Ljudskem vrtu igrala Španija proti Hrvaški. Prvi polčas je ostal izenačen, nato so Španci v 66. minuti prvič zabili.

Vse je kazalo, da se bo Španija prebila v naslednji krog brez težav, a v 94. minuti je gruzijski sodnik Kruašvili dosodil enajstmetrovko za Hrvate. Ivanušec je bil uspešen z bele točke in je z izenačenjem popeljal tekmo v podaljške.

Oba zadetka za Španijo je dosegel rezervist Puado, ki je v 112. minuti zapečatil usodo Hrvaške reprezentance. Španija je leta 2019 v finalu premagala Nemčijo z rezultatom 2:1. Sedaj bo ponovno upala na ponovitev predlanskega finalnega uspeha.

Španija: Fernandez, Mingueza, Guillamon, Cuenca, Pedrosa, Beltran, Zubimendi, Garcia, Diaz, Nino, Gil.

Hrvaška: Šemper, Šutalo, Vušković, Gvardiol, Bradarić, Babec, Franjić, Moro, Majer, Musa, Ivanušec.

Končni rezultat: Španija - Hrvaška * 2:1 (1:1, 0:0)

Strelci: Puado 66., Puiado 112.; Ivanušec 94./11-m