Rokometni prvoligaši so praznični december odprli s tekmami 11. kroga državnega prvenstva. Ormožani so v Škofji Loki slavili prvič po petih tekmah brez zmage, Nik Ćirović je dosegel kar 13 golov.

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so se z gostovanja v Škofji Loki vrnili z dvema točkama in s četrto ligaško zmago sezone.

Dvoboj preobratov je na koncu pripadel Prlekom, čeprav so gostitelji četrt ure pred koncem srečanja vodili s štirimi zadetki prednosti, 21:17, na krilih Tomislava BalentaDavida Bogadija in Nika Ćirovića pa so prišli do zmage.

Ekipa Saše Praprotnika je s četrto zmago ujela prav tokratne domačine, ki pa zaradi boljše razlike v doseženih in prejetih golih ostajajo na osmem mestu lestvice.

URBANSCAPE LOKA - JERUZALEM ORMOŽ 26:29 (13:11)
Urbanscape Loka:
Stanojlović, Juričan; M. Jesensko 6, Cingesar 4, Mali 4, Batagelj 4, A. Jesenko 3, Damjanović 2, Atanasov 1, Križaj 1, Nikolić 1, Klemenčič, Jakac, Šilc, Belič Pfajfar, Dolenc. Trener: Gregor Cvijič.
Jeruzalem Ormož: Balent, Skledar, Zemljič; Ćirović 13, Žuran 5, Bogadi 5, Cirar 3, Šulek 3, Fergola, Škrinjar, Pungartnik, Munda, Kolmančič, Koi, Hebar, Vincek. Trener: Saša Praprotnik.

Četrt ure pred koncem dišalo po zmagi Ločanov

Na prvi gol je bilo potrebno čakati do pete minute, ko je s črte sedmih metrov za vodstvo Ormoža zadel Gal Cirar, gostujoči vratar Tomislav Balent pa je že pred tem zbral dve obrambi. Ormožani so nekajkrat vodili z dvema goloma prednosti, po zadetku Roka Žurana pa je bilo v 17. minuti 5:8.

Gorenjci so odgovorili z delnim izidom in v 21. minuti je na 8:8 izenačil Aljaž Jesenko. Gostitelji so prvič na tekmi povedli v zadnji minuti polčasa, Ločane je v vodstvo popeljal Mark Batagelj, izid polčasa 13:11 pa je postavil Aleksander Atanasov.

Izbranci domačega trenerja Gregorja Cvijića so po treh zaporednih golih Matevža Jesenka v 38. minuti povedli za štiri zadetke (17:13). Do 45. minute so imeli popoln nadzor nad tekmeci, po golu Aljaža Jesenka so vodili z 21:17, nakar se jim je povsem ustavilo.

Prleki so zagospodarili na igrišču, Nik Ćirović, ki je v drugem polčasu dosegel 11 od skupno 13 golov, je najprej znižal na 21:18, nato pa sta se mu pridružila še David Bogadi in Rok Žuran, ki je v 54. minuti zadel za vodstvo z 22:23.

Gostje nato niso več pogledali v hrbet Ločanov, Nik Ćirović in David Bogadi pa sta Prleke popeljala do varne prednosti. Svoje je ob čvrsti obrambi dodal še izkušeni Tomislav Balent in Ormožani so se na neugodnem gostovanju veselili pomembne zmage.

Niso se predali

»Za nami je težka tekma. Vedeli smo, kam prihajamo in da v preteklosti tu nismo imeli dobrih izkušenj. Pred tekmo smo se dogovorili, da bomo dali vse od sebe, tudi priprave na tekmo z Urbanscape Loko so bile odlične. Mislim, da smo zasluženo zmagali.

V prvem polčasu so vodili gostitelji, potem zopet mi. V drugem polčasu so nas tekmeci ujeli ter povečali prednost. Vidi se, da smo izenačeni, cela liga je izenačena. Mislim, da so domači mislili, da bodo zmagali, ko so vodili za štiri gole, vendar se na srečo nismo predali,« je po zmagi dejal David Bogadi.

Prav on je bil ob Niku Ćiroviću, Tomislavu Balentu in čvrsti obrambi eden od ormoških junakov končnice obračuna, saj je od 50. minute prispeval štiri od zadnjih desetih zadetkov gostov.

Nik Ćirović, ki je v Škofji Loki izkoristil vseh sedem sedemmetrovk, z 91 doseženimi goli ostaja na prvem mestu ligaške lestvice strelcev. S tekmo manj in 79 goli mu sledi Uroš Knavs iz novomeške Krke.

Rokometaše Jeruzalema Ormoža nova preizkušnja čaka v soboto, 10. decembra, ko bodo na Hardeku gostili Sviš Ivančno Gorico, ki je na desetem mestu prva zasledovalka Prlekov.