Svet nogometa spet žaluje: Za posledicami koronavirusa umrl legendarni Otto Barić

| v Šport

V 88. letu se je poslovila legenda jugoslovanskega nogometa Otto Barić.

Hrvaški mediji poročajo o novi žalostni vesti, ki je prizadela nogometni svet. V Zagrebu je namreč danes zaradi posledic okužbe s koronavirusom umrl Otto Barić. Nekdanji hrvaški nogometaš, trener in selektor hrvaške reprezentance se je rodil v avstrijskem Eisenkapplu 19. junija 1933.

V svoji igralski karieri je nosil dres Metalca in Lokomotive iz Zagreba, nato pa se še v zgodnjih nogometnih letih upokojil in začel bogato trenersko kariero. Herr Otto, kot so ga klicali, je vodil kar 14 klubov in tri reprezentance, največje uspehe pa je dosegel z Rapidom in Salzburgom. 

S Hrvaško je izločil Slovenijo

Kot selektor je vodil hrvaško reprezentanco, ki je leta 2003 v dodatnih kvalifikacijah za evropsko prvenstvo izločila Slovenijo. Bil pa je tudi selektor Avstrije in Albanije. 

Med številnimi klubi je treniral tudi zagrebški Dinamo, Sturm Graz, Stuttgart in turški Fenerbahce. 

Komentarji

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Scena

Slovenija

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura