Na prvi dirki nove sezone svetovnega prvenstva v motokrosu je slavil Nizozemec Jeffrey Herlings, slovenski dirkač Tim Gajser se je uvrstil na drugo mesto.

Tim Gajser v sezoni 2020 brani naslov svetovnega prvaka iz lanske sezone. Po poročanju STA je imel na prvi vožnji prve dirke sezone nekaj smole, saj je že v tretjem zavoju vanj trčil Belgijec Jeffrey Van Horebeek.

Gajser je obtičal v gneči in se moral prebijati naprej, uspelo mu je priti do sedmega mesta. V zadnjem krogu pa je nato padel še enkrat, tako da je izgubil še eno mesto in vožnjo končal kot osmi.

V drugi vožnji je bil prepričljivo najboljši in tako končal na drugem mestu.

Skupno na dirki je slavil Herlings s 47 točkami pred Gajserjem in Cairolijem, ki sta jih zbrala po 38.

Na dirki v Veliki Britaniji je po poročanju STA nastopil tudi Jan Pancar, ki tekmuje v razredu MX2. V prvi vožnji nove sezone je ostal brez točk na 32. mestu, zmagal je Belgijec Jago Geerts.