Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v Veliki Britaniji osvojil drugo mesto.

Gajser je dirko začel odlično in v drugem krogu prve vožnje tudi povedel, potem pa je grdo padel. Kljub temu je nadaljeval, a pristal na tretjem mestu. Dobro se je nato odrezal v drugi vožnji, kjer je povedel in tudi zmagal. A skupno zmago na dirki v Matterley Basinu je dosegel Italijan Antonio Cairoli, tretji pa je bil na koncu Francoz Gautier Paulin.

Z današnjo zmago je Cairoli ostal v vodstvu v skupnem seštevku SP, saj je dobil tudi uvodno dirko pred tremi tedni v Argentini, Gajser je bil takrat drugi. Zdaj ima Italijan 97 točk, Gajser pa 89.

V Veliki Britaniji je na dirki nižjega razreda MX2 nastopil tudi Jan Pancar. V prvi vožnji je ostal brez točk na 24. mestu, v drugi je bil 23., skupno pa je dirko končal na 27. mestu. Zmagal je Danec Thomas Kjer Olsen.

Naslednja preizkušnja SP bo že naslednji teden v nizozemskem Valkenswaardu.