Rokometašice ŽRK Žiher hiše Ptuj Ormož so po petih zaporednih porazih vknjižile prvo zmago v letu 2023. Asja Frangež, Minea Kolenko, Kaja Korpar in soigralke so na domačem parketu presenetile Krko.

Ptujske rokometašice so se v zaostali tekmi desetega kroga državnega prvenstva razveselile presenetljive, a pomembe zmage.

Najstarejše slovensko mesto so praznih rok zapuščale Novomeščanke, ki so s petimi zmagami četrte, Ženski rokometni klub Žiher hiše Ptuj Ormož pa je po petih zaporednih porazih vknjižil drugo zmago sezone, prvo v letošnjem letu.

Četa trenerja Mateja Bračiča je dolenjsko zasedbo ugnala z rezultatom 27:25, gostiteljice pa so za dva gola vodile že ob polčasu, v nadaljevanju pa Novomeščankam niti enkrat niso dopustile, da bi povedle.

ŽRK ŽIHER HIŠE PTUJ ORMOŽ - ŽRK KRKA NOVO MESTO 27:25 (13:11)

Ptuj Ormož: Korpar 33/9, Kmetič 2/1; Frangež 13, Kolenko 7, Kreft 3, Puž 1, Petrovič 1, Zel 1, Luknja 1, Pacek, Šemrl, Ciglar, Kranič. Trener: Matej Bračič.

Krka: Remškar 7/1, Kuralt 27/6; Robida 7 , Barukčić 7, Vrček 5, Smonkar 4, Petkovič 2, Udovč, Malić, Dokl, Kolobarić, Bevc, Rudman, Vostić. Trener: Gašper Kovač.

Trinajst golov Asje Frangež

V obračun so bolje vstopile rokometašice Krke, ki so nekajkrat vodile s tremi zadetki. Ivona Barukčić je v 12. minuti zadela za 2:5, Nika Petkovič pa je povišala na 4:7. Korak z Dolenjkami je držala predvsem Asja Frangež, ki je tekmo zaključila s kar 13 zadetki, do izida 9:10 je zadela šestkrat.

V 26. minuti je na 10:10 izenačila Teja Luknjar, Minea Kolenko pa je po sedemmetrovki Asje Frangež zadela za 12:10. Asja Frangež je domačinke v zadnji minuti polčasa popeljala do treh golov prednosti, izid polčasa 13:11 pa je postavila Tjaša Smonkar.

Po vrnitvi na parket je novomeška zasedba ujela priključek v 36. minuti, ko je Alja Vrček poravnala na 15:15, a so gostiteljice znova hitro prešle v prednost. Na prvo občutnejše vodstvo so morale čakati 48. minute, ko se je razigrala tudi Minea Kolenko.

Trenutno druga najboljša strelka lige je tedaj zadela za 21:17, a vprašanje o zmagovalkah še ni bilo razrešeno. Krka se je šest minut kasneje približala zgolj na gol razlike, Ivona Barukčić je zadela za 24:23, a domačinke niso dopustile izenačenja.

Najprej je prednost s sedmih metrov povišala Asja Frangež, po dveh od skupno devetih obramb Kaje Korpar pa je Minea Kolenko zadela za 26:23 in 27:24.

Verjele v zmago

»Že pred tekmo je celotna ekipa pokazala željo, saj smo verjele, da lahko zmagamo. To se je preslikalo tudi na igrišče, saj smo po zadržanem začetku celotno tekmo držale prednost, ki je nismo izpustile. Čestitam vsem dekletom,« je po presenetljivi zmagi dejala Nuša Puž.

Ptujčanke ostajajo na predzadnjem mestu lestvice, a imajo štiri tekme pred koncem prvega dela prvenstva pred zadnjo Izolo štiri točke naskoka. Zadnjeuvrščena ekipa se bo v kvalifikacijah za obstanek pomerila s prvouvrščeno ekipo Zelene skupine.

Izolanke, ki so še brez točke, bodo na preostalih štirih tekmah kar dvakrat nasprotnice Ptujčank. Tekmi bosta predvidoma na sporedu 1. in 11. februarja.

Krka je v boju za mesto v elitni četverici doživela boleč poraz, saj imajo deset točk s tekmo več tudi Velenjčanke.