Žival je hudo poškodovana in na veterinarskem zdravljenju, dogodek je sprožil ogorčenje občanov.
V okolici golf igrišča na Ptuju je bil v soboto zvečer najden hudo poškodovan maček, ki je kazal znake hudega trpljenja.
Po navedbah občanke, ki je na dogodek opozorila javnost, je žival močno šepala ter imela vidne poškodbe glave in noge. V nedeljo je bil maček nemudoma odpeljan na veterinarski pregled.
Veterinarske preiskave so potrdile, da je bil maček namerno ustreljen z zračno puško, in sicer v glavo in nogo. Gre za zavestno povzročanje hudega trpljenja živali, kar predstavlja resen sum kaznivega dejanja mučenja živali.
»Maček je bil prostoživeč, nenevaren in nikomur ni storil nobene škode. Dejstvo, da je nekdo v neposredni bližini ljudi in stanovanj streljal na žival, je nečloveško in zavržno, hkrati pa predstavlja nevarnost tudi za druge živali in ljudi,« je zapisala občanka, ki je na primer opozorila javnost.
Maček je trenutno hospitaliziran na Veterini Mlakar, kjer prejema intenzivno veterinarsko oskrbo. Njegovo stanje je resno, a za zdaj stabilno.
Dogodek je v lokalnem okolju sprožil veliko ogorčenje. »Takšna dejanja se ne smejo pometati pod preprogo,« je še poudarila občanka in ob tem pozvala vse, ki bi imeli kakršnekoli informacije o dogodku ali morebitnem storilcu, naj to nemudoma prijavijo policiji ali posredujejo pristojnim službam.