Želite biti vedno na tekočem? Izberi Ptujinfo kot prednostni vir na Googlu.

Mislil je, da plačuje poštnino, goljufi pa so mu izpraznili račun

| v Kronika

Za uro je moral plačati le tri evre poštnine, nato pa so mu goljufi z bančnega računa odtujili kar 1000 evrov. Policisti znova opozarjajo na previdnost pri spletnih nakupih.

Šentjurski policisti so obravnavali spletno goljufijo, v kateri je oškodovanec preko spleta naročil uro.

Pri tem je prejel obvestilo, da mora poravnati tri evre poštnine. Ko je izvedel nakazilo, so mu iz računa odtujili 1000 evrov.

Ker so spletne goljufije v porastu, policisti občanom svetujejo, da se ne pustijo zavesti spletnim goljufom, ne odgovarjajo na mail ter ne nakazujejo denarja, ne odpirajo priponk in ne klikajo na povezave. Mail naj označijo kot vsiljeno pošto ali ga izbrišejo.

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Scena

Slovenija

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura