Mariborski prometni policisti so včeraj izvajali poostren nadzor cestnega prometa, v okviru katerega so opravljali meritve hitrosti z laserskim merilnikom hitrosti na avtocestnem omrežju na območju Policijske uprave Maribor.
V poostrenem nadzoru so ugotovili skupaj 75 prekoračitev hitrosti.
Popoldne so na avtocesti A5 izven naselja Lormanje, kjer je hitrost s prometnim znakom omejena na 110 kilometrov na uro, izmerili hitrost vozniku osebnega avtomobila Porsche 911 Turbo, sicer 52-letnemu madžarskemu državljanu, ki je vozil s hitrostjo 201 kilometer na uro.
1200 evrov in devet kazenskih točk
Policisti so po zaustavitvi vozniku izdali plačilni nalog, za navedeni prekršek je predpisana globa 1200 evrov in stranska sankcija devet kazenskih točk.
Neprilagojena hitrost vožnje je še vedno najpogostejši vzrok prometnih nesreč s hujšimi posledicami, zato bodo mariborski policisti poostrene nadzore na področju hitrosti nadaljevali tudi v prihodnje.
Policisti ob tem pozivajo vse voznike, da spoštujejo cestnoprometne predpise in da hitrost vožnje prilagodijo stanju ceste, prometnim razmeram in svojim vozniškim sposobnostim.