V središču Ptuja narašča strah, občani opozarjajo na več tatvin in vandalizma

| v Kronika

Občani poročajo o ponavljajočih se tatvinah, vandalizmu in vlomih, svetnik pa predlaga več preventive, peš patrulje in uvedbo videonadzora.

Ptujski mestni svetnik Milan Klemenc (Lista Andreja Čuša - MI & ČUŠ) opozarja na naraščajoče varnostne težave v mestu in poziva k okrepitvi preventivnih ukrepov

Po njegovih besedah se tatvine, vandalizem, vlomi in druga kazniva dejanja ne pojavljajo več le posamično, temveč vse pogosteje v različnih delih mesta, tudi v stanovanjskih naseljih, kjer občani pričakujejo varno okolje.

Kaj predlagajo občani in ptujski svetnik?

Zaradi vse pogostejših incidentov predlaga večjo prisotnost policije in občinskega redarstva, zlasti v obliki peš patrulj v večernem in nočnem času, ter izboljšanje javne razsvetljave. 

Ob tem kot enega ključnih ukrepov izpostavlja tudi uvedbo videonadzora na najbolj izpostavljenih javnih površinah in parkiriščih, kjer se težave ponavljajo.

»Varnost ne sme ostati zgolj beseda v poročilih in razpravah. Občani ne potrebujemo več represije, temveč več preventive. Že sama prisotnost policije in redarstva med ljudmi ima pomemben odvračilni učinek. Če pa ti ukrepi ne zadostujejo, je treba odgovorno razmisliti tudi o videonadzoru, ki lahko pomembno prispeva k preprečevanju in odkrivanju kaznivih dejanj,« poudarja Klemenc.

Po njegovem mnenju gre za širše varnostno vprašanje, ki zahteva usklajen in pravočasen odziv vseh pristojnih institucij, cilj ukrepov pa mora biti predvsem izboljšanje občutka varnosti in kakovosti bivanja v mestu.

PREBERITE ŠE:

Videonadzor in patrulje

Robert Brkič, vodja medobčinskega redarstva, pojasnjuje, da Mestna občina Ptuj na območjih, kjer prihaja do kršitev zakonov, vandalizma, poškodb javnega premoženja in ogrožanja prometne varnosti, uvaja videonadzor z namenom izboljšanja splošne varnosti.

»Z uvajanjem video nadzornega sistema poskušamo zagotoviti skrb za splošno in prometno varnost v občini ter hkrati poskrbeti za varnost občinskega premoženja,« je dejal.

Dodaja, da so že doslej ob večjih dogodkih in na lokacijah s ponavljajočimi se kršitvami organizirali skupne patrulje policije in občinskega redarstva, s čimer bodo nadaljevali, ob tem pa jih želijo v prihodnje še bolj časovno in krajevno usmeriti.

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Scena

Slovenija

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura