Po vsej Sloveniji potekajo pomladne čistilne akcije, ena izmed njih se je v soboto končala tudi na Ptuju.
Vsako leto občine organizirajo čistilne akcije in poskrbijo, da voljni občani pospravijo odpadke, ki so se v naravi nabrali skozi leto.
Tako je tudi letos ptujska občina organizirala čistilno akcijo, ki je na območju Ptuja potekala v soboto, 26. marca 2022.
Čistilna akcija je potekala po četrtnih skupnostih, prostovoljci pa so ponovno nabrali ogromno odpadkov, ki so se nemarno znašli v naravi.
Še zmeraj problematično metanje odpadkov iz avtomobilov
Že lani smo izpostavili, da je največja težava odmetavanje odpadkov kar iz avtomobilov. Ta negativen trend pa ostaja viden še letos.
Lokalni koordinatorji so tudi letos ugotovili, da osebe odmetavajo odpadke kar iz avtomobilov, veliko so jih namreč našli v varovalnih pasovih občinskih in državnih cest.
Obenem opažajo, da je povečajo tudi odlaganje odpadkov na zelenih parkovnih in javnih površinah.