Foto: Miloš Vujinović
Ptujinfo podkast #17, gostja: Katja Gönc, Ptujčanka, ki že od nekdaj rada pripoveduje zgodbe, kar se odraža v vsem, kar v življenju počne.

Katja Gönc je svojo kariero začela v Ljubljani kot novinarka, nato pa sta jo študij in delo vodila v New York, Hamburg in Berlin, tudi v Vzhodno Afriko.

Pred leti se je vrnila na Ptuj, kjer je najprej zasedla delovno mesto direktorice Zavoda za Turizem Ptuj, danes pa z ekipo pripoveduje zgodbe različnih blagovnih znamk in projektov skozi pisano besedo, fotografije in videe. Ta teden je izšla še tiskana revija Offline Made in Slovenia, njen najnovejši projekt.

S tiskano revijo si Katja in ekipa želijo spremeniti svet. V pomladni številki so posadili drevo in se vprašali, kaj bi bilo, če bi to storili vsi.

Ostanite na tekočem v vsakem trenutku!

Prijavite se na e-novice in vsak teden prejmite na svoj e-naslov najboljše objave iz Ptuja, ekskluzivne novice in privlačne nagradne igre.

Revija Offline Made in Slovenia je tudi malo ptujska

V pogovoru za Ptujinfo podkast je Katja povedala, da je nova revija tudi malo ptujska. Kako? Na Ptuju ni le sedež uredništva – tudi avtorji in ljudje, o katerih pripovedujejo zgodbe v reviji, prihajajo s Ptuja.

»Na naslovnici je Ptujčanka Dora Benčevič, ki se ukvarja s tetoverstvom. Smo rekli, če kdo nosi naš moto - Ne bomo šli na Mars, bomo pa spremenili svet - je to nova generacija ljudi, ki razmišljajo drugače.

Tukaj je še Zvezdana Novakovič, Zven, ki je sprejela izziv in se spustila v avtobiografsko pisanje o preteklosti, sedanjosti in prihodnosti. V reviji so tudi različni ptujski ustvarjalci.

Vedno sem rada dala del kraja, iz katerega izhajam, tudi v prvi plan. Tudi če ni to tako na prvi pogled očitno, ampak mi veliko pomeni in za to bo vedno prostor,« je dejala Katja.

V reviji so tudi ilustracije lokalne ilustratorke Kasie Rižnar.

Več o reviji, zgodbah, ki jih prinaša in razlogih za vrnitev v tiskane medije lahko slišite v podkastu.

Foto: Miloš Vujinović

Zgodba na Zavodu za turizem se ni končala, kot si je želela

Pred desetletjem, ko je bil ustanovljen Zavod za turizem Ptuj, je njegovo vodenje prevzela Katja. To je bil zanjo velik izziv in privilegij.

V pogovoru je dejala, da mesto do takrat ni imelo krovne turistične institucije, čeprav je kot najstarejše slovensko mesto z bogato dediščino in potencialom nujno potrebovalo jasen razvojni okvir.

Z ekipo in partnerji so začeli praktično iz nič in zasnovali strategijo, oblikovali sodobno turistično znamko in postavili temelje za dolgoročno prepoznavnost Ptuja.

Kaj je izpostavila kot ključne dosežke Zavoda za turizem Ptuj v času svojega vodenja? Kaj meni o razvoju Ptuja od takrat do danes? Pa tudi - kako je doživela javni linč po obtožbah v povezavi z izvedbo Kurentovanja 2019, ki je vodil v njen odstop?

»Jaz bi rekla, da je šlo za šolski primer medijskega in javnega linča, ker je preseglo nek okvir, da je šlo samo za obtožbo, ki jo je treba ali potrditi ali pa ovreči skozi nek postopek, ki se mora reči revizija,« je povedala.

Kaj jo je najbolj prizadelo in kako se je po tej izkušnji pobrala? Prisluhnite v podkastu.

Okoli riti v žep

»Včasih se mi zdi, da je tudi moje življenje šlo okoli riti v žep, skozi vsa mesta in študije, ki jih imam za sabo, nazaj na Ptuj,« je dejala Katja.

Kaj je še povedala o življenju na Ptuju? Kako je živeti tukaj, v primerjavi z velikim mestom kot je New York?

Foto: Miloš Vujinović

Pet za konec

»Če bi lahko živela v svetu katerega koli filma, kateri film bi izbrala in zakaj?«

»Annie Hall.«

»Dokončaj stavek, moja največja moč je …

»Sočutje.«

»Če bi lahko bila katera koli žival, bi bila?«

»Pes.«

»Če bi morala do konca življenja jesti samo eno jed, bi izbrala?«

»Pico.«

»Kaj te je nazadnje spravilo v dobro voljo?«

»Prebujanje mojih otrok.« 

Ptujinfo podkast #17, gostja: Katja Gönc

Starejše novice