Več kot 120 kolesarjev na tradicionalni županovi turi v Ormožu

| v Lokalno

V Ormožu je potekala tradicionalna županova kolesarska tura. Sončna nedelja je na pot pritegnila več kot 120 kolesarjev vseh starosti.

V nedeljo dopoldne je v Občini Ormož potekala že tradicionalna županova kolesarska tura, ki jo vsako leto pripravi župan Danijel Vrbnjak v sodelovanju s Športno zvezo Občine Ormož in Kolesarskim klubom Jeruzalem Slovenija.

Rekreativni dogodek za vse generacije

Sončno vreme je privabilo več kot 120 kolesarjev vseh starosti, ki so se podali na pot od Miklavža pri Ormožu skozi Ormož, Mihovce, Podgorce, Cvetkovce, Osluševce, Sodince, Runeč, Stanovno, Litmerk in Dobravo.

Zaključek so pripravili v Športnem parku Mestna graba, kjer je za okrepčilo poskrbelo Prostovoljno gasilsko društvo Hardek.

Posebnost ture je, da se lahko kolesarji pridružijo na katerikoli točki poti in si sami določijo dolžino trase. To je omogočilo sproščeno udeležbo tako izkušenim kot rekreativnim kolesarjem.

Vir: Občina Ormož

Za varnost so poskrbeli policisti Policijske postaje Ormož, gasilci iz Prostovoljnega gasilskega društva Miklavž pri Ormožu in Prostovoljnega gasilskega društva Ormož, spremljevalno vozilo pa je zagotavljal Boštjan Kosajnč. 

Ob poti so kolesarje z osvežitvijo pričakali člani Kulturnega društva Osluševci in Turističnega društva Runeč, podporo pa so dodale krajevne skupnosti Podgorci, Ivanjkovci in Ormož.

Župan se je ob koncu zahvalil vsem udeležencem, organizatorjem in prostovoljcem za številčno udeležbo, podporo in pomoč pri izvedbi dogodka, ki je znova dokazal, da kolesarjenje povezuje ljudi ter krepi občutek skupnosti.

Preberite še

Komentarji

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Scena

Slovenija

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura