Še bo pihal jugozahodni veter, ki je včeraj na Štajerskem povzročil več težav. Zaradi podrtega drevesa je izbruhnil tudi ogenj.

Okrepljen jugozahodni veter, ki je včeraj zajel naše kraje, je na Štajerskem povzročil nemalo preglavic. Podrlo je več dreves, v Bresnici je zaradi tega izbruhnil tudi požar.

V Bresnici v občini Ormož je zaradi vetra podrlo drevo, ki je padlo na vodnike daljnovoda, jih pretrgalo, zaradi kratkega stika pa je izbruhnil požar. Delavci Elektra Maribor so odklopili daljnovod in gasilcem PGD Bresnica, Velika Nedelja in Podgorci omogočili varno gašenje. Zgorelo je okoli 150 kvadratnih metrov trave okrog daljnovoda in okoli 150 kvadratnih metrov podrasti v gozdu.

V Krčevini pri Vurberku v občini Ptuj so se na cesto podrla štiri drevesa. Gasilci PGD Grajena so jih razžagali in odstranili s cestišča.

Tudi preko vozišča na Zdraviliški cesti v Podčetrtku podrlo drevo. Posredovali so gasilci PGD Podčetrtek in delavci VOC Celje, ki so drevo razžagali ter odstranili.

Danes bo v zahodni polovici Slovenije oblačno, občasno bo deževalo. Drugod bo zmerno do pretežno oblačno in večinoma suho. Še bo pihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, v vzhodni Sloveniji do okoli 18 stopinj Celzija.

Jutri čez dan se bodo padavine, deloma plohe, razširile na vso Slovenijo. Zvečer bo dež od zahoda v večjem delu Slovenije že ponehal. Ponekod bo še pihal šibak jugozahodni veter, pozno popoldne ali proti večeru pa bo ponekod prehodno zapihal severozahodnik. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12, najvišje dnevne na severozahodu okoli 8, drugod od 11 do 16 stopinj Celzija.

Starejše novice