Želite biti vedno na tekočem? Izberi Ptujinfo kot prednostni vir na Googlu.

Na Ptuj prihaja prva letošnja Odprta kuhna. Kdaj?

| v Scena

Odprta kuhna se vrača na Ptuj, prva letošnja kulinarična tržnica bo 18. julija zavzela Mestni trg.

Po odpovedi pomladne edicije zaradi slabega vremena se Odprta kuhna letos prvič vrača na Ptuj. Priljubljena kulinarična tržnica bo v soboto, 18. julija, znova oživila Mestni trg z raznoliko ponudbo jedi, osvežilnih pijač in sproščenim poletnim vzdušjem.

Odprta kuhna že vrsto let velja za eno najbolj priljubljenih kulinaričnih prireditev v Sloveniji, saj na enem mestu združuje okuse domače slovenske kuhinje, sodobne kulinarike, eksotičnih jedi z različnih koncev sveta ter bogato ponudbo butičnih sladic. 

Na Ptuju bo dogodek gostoval že desetič, organizatorji pa tudi letos napovedujejo pester izbor ponudnikov iz vse Slovenije. Več kot dvajset obedovalnic bo obiskovalcem pripravilo raznovrstne jedi. Na voljo bo vse od tradicionalnih slovenskih specialitet in dobrot z žara do morskih jedi, mednarodne kulinarike ter vegetarijanskih in veganskih jedilnikov.

Poleg kulinaričnih doživetij bodo za prijetno vzdušje poskrbeli še osvežilna ponudba pijač, glasbena spremljava in sproščeno druženje na prostem.

Organizatorji tudi letos ostajajo zavezani trajnostnemu pristopu. Vsa hrana in pijača bosta postreženi v biorazgradljivi oziroma povratni embalaži, s čimer želijo zmanjšati vpliv dogodka na okolje.

Obiskovalci so vabljeni, da se sprehodijo med stojnicami, odkrijejo nove okuse, podprejo slovenske gostince in uživajo v prvem letošnjem kulinaričnem druženju Odprte kuhne na Ptuju.

Popolna zapora zaradi Odprte kuhne

Zaradi izvedbe prireditve bo na območju mestnega jedra veljala popolna zapora več občinskih cest. 

Javni zavod Ptuj obvešča, da bodo zaprte Ulica Heroja Lacka, Krempljeva ulica, Mestni trg, Miklošičeva ulica in Zelenikova ulica. Obiskovalcem in ostalim udeležencem v prometu priporočajo, da upoštevajo začasno prometno signalizacijo ter promet uredijo po obvoznih poteh.

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Scena

Slovenija

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura