Nogometni klub Aluminij Kidričevo v novo sezono z novim športnim direktorjem

| v Šport

Nogometni klub Aluminij Kidričevo bo v novo sezono vstopil z novim športnim direktorjem.

Namesto Roberta Kodermana, ki je postal predsednik Nogometnega kluba Aluminij, bo vlogo športnega direktorja opravljal Krševan Santini, so sporočili iz kluba. 

Kot so zapisali, je pomemben pečat v športnem delu kluba v preteklem obdobju pustil tudi dosedanji športni direktor Robert Koderman, ki prevzema funkcijo predsednika Nogometnega kluba Aluminij. 

V času njegovega delovanja na področju športnega vodenja je klub osvojil naslov prvaka v 2. slovenski nogometni ligi, se vrnil med slovensko nogometno elito ter letošnjo sezono Prve lige Telemach zaključil na sedmem mestu. 

Ob tem je članska ekipa zgodovinsko sezono kronala še z osvojitvijo pokalne lovorike, kar predstavlja enega največjih dosežkov v zgodovini kluba. Njegovo delo je pomembno prispevalo k športni stabilnosti, razvoju in jasnejši usmeritvi kluba v prihodnost.

Vir: NK Aluminij

Koderman: »Pomemben korak v nadaljnjem razvoju«

Robert Koderman je ob imenovanju športnega direktorja poudaril, da želi klub dodatno okrepiti športni del kluba: »Imenovanje Krševan Santinija na mesto športnega direktorja predstavlja pomemben korak v nadaljnjem razvoju Nogometnega kluba Aluminij. 

Gre za novo, jasno opredeljeno profesionalno funkcijo, s katero želimo dodatno okrepiti športni del kluba, nadgradit obstoječe delo in zagotovit še bolj sistematičen pristop k razvoju članske ekipe, nogometne šole ter dolgoročne športne strategije.«

»Sam bom kot predsednik svojo energijo in odgovornost usmeril predvsem v delovanje kluba na višji, organizacijski in strateški ravni. Klub je pred pomembnim obdobjem, zato je ključno, da so vloge jasno razdeljene, odgovornosti natančno določene, delo pa usmerjeno v skupen cilj, stabilen, razvojno naravnan in ambiciozen Aluminij,« je dodal. 

Nov športni direktor: »Prihod v Kidričevo zame predstavlja velik profesionalni izziv«

Nov športni direktor »šumarov« Krševan Santini se je uvodoma zahvalil Roberto Kodermanu, zahvalil za zaupanje, ter poudaril, da bo njegov primarni cilj kreiranje klubske politike v smeri razvoja kluba: »Najprej bi se rad zahvalil predsedniku za povabilo in izkazano zaupanje. Prihod v Kidričevo zame predstavlja velik profesionalni izziv. Dobro poznam stanje v slovenskem nogometu in v Nogometnem klubu Aluminij. Zavedam se, v kakšnem položaju je klub, in sem zelo motiviran za odgovoren pristop in sistematično delo, kot sem ga tudi predstavil predsedniku kluba.«

»Naš primarni cilj bo oblikovanje klubske politike v smeri razvoja, stabilnosti in vzdržnosti na vseh ravneh, z jasno vizijo ustvarjanja prepoznavnega športnega modela, osredotočenega na domače razvojne potenciale ter oblikovanje strateških usmeritev za prihodnost kluba,« je povedal. 

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Scena

Slovenija

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura