Slika je simbolična.
V Dravskih elektrarnah Maribor lokalno politiko pozivajo k odgovornemu nastopanju glede ključnih energetskih projektov.

V Dravskih elektrarnah Maribor so se odzvali na javne nastope županov nekaterih haloških občin glede projekta vetrne elektrarne Rogatec.

Kot so poudarili, je pomembno, da izvoljeni predstavniki lokalnih skupnosti v razpravah o ključnih razvojnih projektih nastopajo odgovorno in v duhu skupnega dobrega.

Nasprotovanje umestitvi vetrnic v Haloze

Župani haloških občin Podlehnik, Majšperk, Videm, Cirkulane in Zavrč so prejšnji teden izrazili odločno nasprotovanje umestitvi vetrnih elektrarn na območju Loga v občinah Žetale in Rogatec.

Po njihovem bi umestitev vetrnic v okolje, ki je izjemno občutljivo, naravno in turistično dragoceno, imelo trajne negativne posledice.

Kot so ob tem poudarili v Dravskih elektrarnah Maribor, so bili predstavnica občine Zavrč, županja Cirkulan in župan Vidma pri Ptuju 30. januarja letos gostje na srečanju, namenjenemu predstavitvi aktualnih projektov DEM, vključno z vetrno elektrarno Rogatec.

Ker so na srečanju jasno podali ključne informacije o projektu, neobveščenost po njihovem ne more biti razlog za navedbe omenjenih županov.

Razprava o tako pomembnem razvojno-energetskem projektu mora temeljiti na preverjenih dejstvih, so dodali v mariborskem podjetju.

Po njihovem je pomembno, da župani ravnajo odgovorno, v tem smislu so izpostavili župana Žetal in Rogatca, ki sta omogočila odprtje informacijskih pisarn in s tem pokazala pripravljenost za odprt dialog z občani.

Ostanite na tekočem v vsakem trenutku!

Prijavite se na e-novice in vsak teden prejmite na svoj e-naslov najboljše objave iz Ptuja, ekskluzivne novice in privlačne nagradne igre.

Retorika presega meje sprejemljivega

V Dravskih elektrarnah Maribor se pridružujejo nedavni izjavi okoljskega ministrstva, kjer so prejšnji teden opozorili, da retorika in aktivnosti, povezane z umeščanjem energetske infrastrukture v prostor, v zadnjem času včasih presegajo meje sprejemljivega.

Ob tem so na ministrstvu izrazili odločno nasprotovanje vsakršnim pritiskom, grožnjam ali poskusom ustrahovanja, uperjenih proti vpletenim v postopke.

Tudi v DEM pozivajo k spoštljivi in strpni komunikaciji, hkrati pa verjamejo, da je javna obsodba takšnih pritiskov dolžnost vseh, ki jim je mar za demokratičen in strokoven proces odločanja.

»Prihodnost energetike mora temeljiti na premišljenih, strokovno utemeljenih odločitvah, ne na parcialnih interesih ali prehitrih sodbah. Zato bomo tudi v prihodnje vlagali v dialog z lokalnimi skupnostmi, saj želimo skupaj iskati najboljše rešitve za trajnostni razvoj, energetsko neodvisnost in okoljsko odgovornost,« so še zapisali v Dravskih elektrarnah Maribor.

Pet vetrnih agregatov

Družba DEM iz skupine Holdinga Slovenske elektrarne načrtuje postavitev petih vetrnih agregatov na grebenu Maclja - treh na območju občine Rogatec in dveh v občini Žetale. Skupna nazivna moč vseh agregatov naj bi bila do 35 megavatov, kar bo letno zagotovilo več kot 60 gigavatnih ur električne energije.

Starejše novice