Želite biti vedno na tekočem? Izberi Ptujinfo kot prednostni vir na Googlu.

Aktualni hajdinski ravnatelj si je premislil in tudi povedal, zakaj: »Veliko otrok se je jokalo«

| v Lokalno

V prvem poskusu tri prijave, zdaj kar devet.

Potem ko prvi razpis ni prinesel izbire novega vodstva, je Osnovna šola Hajdina ponovno iskala ravnatelja oziroma ravnateljico. V prvem krogu namreč nobeden od treh kandidatov ni prejel zadostne podpore sveta zavoda, zato so razpis ponovili.

Na novi razpis, objavljen 13. maja, je prispelo kar devet prijav, je potrdil predsednik sveta zavoda Albin Dobnik. V ponedeljek so prijave odprli, v naslednjih dneh bodo sledile predstavitve kandidatov ter pridobivanje mnenj učiteljskega zbora, sveta staršev in občine. Končno odločitev bo sprejel svet zavoda, datum glasovanja pa uradno še ni določen.

Dobnik je potrdil tudi, da se je aktualni ravnatelj Mitja Vidovič kljub predhodnim napovedim ponovno prijavil na razpis. Kandidaturi sta ponovno oddala še Peter Lipavšek in Boštjan Petučnik. Novoimenovani ravnatelj oziroma ravnateljica bo mandat nastopil 1. julija 2026.

Zakaj si je Vidovič premislil?

Vidovič je prijavo na razpis za Ptujinfo potrdil. Povedal je, da se je po prošnjah, spodbudah ter pismih številnih sodelavcev, staršev in občanov, nazadnje le odločil vložiti kandidaturo.

»Veliko je bilo žalostnih ljudi ob moji prvotni odločitvi, veliko otrok se je jokalo, nekateri naslednji dan niso niti želeli v šolo. Sam seveda verjamem in sem vedno verjel v svoje sposobnosti ter menim, da sem v tem trenutku najkompetentnejši za opravljanje tega dela in nadaljevanje uspešne zgodbe.

Upam oziroma želim si, da bodo to zaradi celotne skupnosti podprli tudi odločevalci, zdaj je seveda odgovornost na njih. Vsak vidi zadeve s svojimi očmi in se ima pravico odločiti po svoje ter za to nositi odgovornost. Sam si želim le mirnega dela, ne glede na to, kje bom nadaljeval svoje poslanstvo, prav tako želim najboljše naši šoli, otrokom in občanom,« je dejal Vidovič.

Preberite še:

Preberite še

Komentarji

opazovalec aleks

ta je že sam sebi začel verjet kaj bluzi

jernak

"Če se ne boste jokali za mano, vas prijavim na policijo, gnide male!" - Ogabno, kaj vse se valja po našem šolstvu.

soldatje

ta je še ena lepših

Stanovalka Ptuja

Moje mnenje je, da ta človek Vidovič, ne bi smel biti več ravnatelj OŠ Hajdina!

skorba

Nobene šole.

Partizan113

Kaj ni to oni porno igralec???...če je, mi res ni jasno kako je možno, da še lahko dela v šoli, neverjetno!!!..sick..

Sergej 22

Eno je privat zivljenje in če ni povezano z kriminalom te en k... briga koga poriva

holifild

ne ko si na takem delovnem mestu

What

Vidotič pa še kar brez sramu...

JANEZ SVETOGROSUPELJSKI

Važno je, da z močnim "pecljem"...

dej janez nehi pit

baš ti je smoki močn sploh če ga v mokro namočiš

Starš

Dno ali podn po hajdinsko.

Prebuditelj

Seveda so jokali, če pa ne bi bilo več pornografskih fotk in izpadov nad ženo v živo. Kaj vse gazi našo zemljo, sistem pa jih celo nagrajuje. Tip bi moral imeti prepoved dela z otroki ne pa, da bo dalje ravnatelj. In enako velja za vse, ki ga podpirajo. Nagradno vprašanje: če Mitja vtakne ženi prst v rit, kdo ima prst v riti; Mitja ali žena?

zaniam me

Pa ne da se nad ženo znaša v šoli? Ti to resno?

Joža boža

Klovn/a 🤡🤡

Prebuditelj

Nisem napisal, da v šoli. Je pa bilo videno v živo. Ne bi bil tak problem, če ne bi bila oba na delovnih mestih moralnih avroritet in predvsem vzgoje.

zaniam me

Joj, če se nad ženo znaša in še to v javnosti, se pa res vprašaš, kako se obnaša do zaposlenih za zaprtimi vrati.

Kuga

Malo skoz preberem pa še vedno ne vem za kaj se gre,..

Mičan

Svobodnjak. Golobist. Ti so navajeni tako nakladati in lagati.

Fanica

Mitja je dober človek, ki svoj poklic in poslanstvo odlično opravlja. Zato ima še vedno ljudi okrog sebe, ki ga podpiramo. In otroci ga obožujejo. Seveda je tudi krvav pod kožo, kdo pa ni. Kar počne v privat življenju, je njegova stvar. Ne obsojajte, ne pljuvajte in počistite pred svojim pragom!

oglaša se onlyfans ekipa

fanica si dobla zastonj naročnino na onlyju??????

O, Ptuj

Kvaziizobrazenci s papirji pedagoških in filo faksov, katastrofa slovenskega šolstva.

Razočarana gospodinja

Toti bi še *žaljiva vsebina je bila odstranjena* nategno. Toti hodi po svetu brez sramu. Še župan ga podpira. Kdaj se vo končalo izživljanje kretena nad otroci, ter tudi na učitelji? Takšen *žaljiva vsebina je bila odstranjena* ne spada v šolo. Upam da bo kdo prebral vse te komentarje, pa bo ocenil sam ali so se otroci resno za njim jokali? Brez sramu *žaljiva vsebina je bila odstranjena*

Komentarji

opazovalec aleks

ta je že sam sebi začel verjet kaj bluzi

jernak

"Če se ne boste jokali za mano, vas prijavim na policijo, gnide male!" - Ogabno, kaj vse se valja po našem šolstvu.

soldatje

ta je še ena lepših

Stanovalka Ptuja

Moje mnenje je, da ta človek Vidovič, ne bi smel biti več ravnatelj OŠ Hajdina!

skorba

Nobene šole.

Partizan113

Kaj ni to oni porno igralec???...če je, mi res ni jasno kako je možno, da še lahko dela v šoli, neverjetno!!!..sick..

Sergej 22

Eno je privat zivljenje in če ni povezano z kriminalom te en k... briga koga poriva

holifild

ne ko si na takem delovnem mestu

What

Vidotič pa še kar brez sramu...

JANEZ SVETOGROSUPELJSKI

Važno je, da z močnim "pecljem"...

dej janez nehi pit

baš ti je smoki močn sploh če ga v mokro namočiš

Starš

Dno ali podn po hajdinsko.

Prebuditelj

Seveda so jokali, če pa ne bi bilo več pornografskih fotk in izpadov nad ženo v živo. Kaj vse gazi našo zemljo, sistem pa jih celo nagrajuje. Tip bi moral imeti prepoved dela z otroki ne pa, da bo dalje ravnatelj. In enako velja za vse, ki ga podpirajo. Nagradno vprašanje: če Mitja vtakne ženi prst v rit, kdo ima prst v riti; Mitja ali žena?

zaniam me

Pa ne da se nad ženo znaša v šoli? Ti to resno?

Joža boža

Klovn/a 🤡🤡

Prebuditelj

Nisem napisal, da v šoli. Je pa bilo videno v živo. Ne bi bil tak problem, če ne bi bila oba na delovnih mestih moralnih avroritet in predvsem vzgoje.

zaniam me

Joj, če se nad ženo znaša in še to v javnosti, se pa res vprašaš, kako se obnaša do zaposlenih za zaprtimi vrati.

Kuga

Malo skoz preberem pa še vedno ne vem za kaj se gre,..

Mičan

Svobodnjak. Golobist. Ti so navajeni tako nakladati in lagati.

Fanica

Mitja je dober človek, ki svoj poklic in poslanstvo odlično opravlja. Zato ima še vedno ljudi okrog sebe, ki ga podpiramo. In otroci ga obožujejo. Seveda je tudi krvav pod kožo, kdo pa ni. Kar počne v privat življenju, je njegova stvar. Ne obsojajte, ne pljuvajte in počistite pred svojim pragom!

oglaša se onlyfans ekipa

fanica si dobla zastonj naročnino na onlyju??????

O, Ptuj

Kvaziizobrazenci s papirji pedagoških in filo faksov, katastrofa slovenskega šolstva.

Razočarana gospodinja

Toti bi še *žaljiva vsebina je bila odstranjena* nategno. Toti hodi po svetu brez sramu. Še župan ga podpira. Kdaj se vo končalo izživljanje kretena nad otroci, ter tudi na učitelji? Takšen *žaljiva vsebina je bila odstranjena* ne spada v šolo. Upam da bo kdo prebral vse te komentarje, pa bo ocenil sam ali so se otroci resno za njim jokali? Brez sramu *žaljiva vsebina je bila odstranjena*

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Scena

Slovenija

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura