Foto: Jure Banfi
Stara vojašnica, veličastna stavba na Vičavi, je zaradi svežega vetra mladih podjetnikov postala prava paša za oči. Pokukali smo v notranjost.

Stara vojašnica, v kateri so v nekih drugih časih službovali oficirji, je zadnja tri desetletja klavrno propadala. Novo življenje ji je vdahnilo ptujsko podjetje Intera. 

Slikovita zgodovinska stavba, na Ptuju znana kot stara vojašnica, je dolgo zaman iskala svoj novi namen in nekoga, ki bi se spustil v obnovo. 

Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, ki je hišo s pripadajočim zemljiščem upravljalo od leta 2014, jo je že prej brez uspeha poskušalo prodati, junija 2019 pa je nepremičnina venadrle dobila novega lastnika.

»Čeprav je Intera kot uspešno podjetje v branži sodobnih inovativnih tehnologij močno vpeta v slovenske in mednarodne poslovne tokove, kar v praksi pomeni, da nam bi bilo velikokrat lažje vsaj v Ljubljani, smo želeli in želimo ostati na Ptuju. Kot družbeno odgovorno podjetje želimo aktivno prispevati k razvoju lokalnega podjetniškega okolja ter ohranjati in ustvarjati nova delovna mesta,« je ob nakupu dejal direktor Intere.

Sodobno, a z željo po ohranitvi jedra

V sklopu festivala Odprte hiše Slovenije smo pokukali v notranjost tega tehnološkega parka na Vičavi. V sklopu festivala si lahko ogledate nepremičninske presežke, med njimi se je znašla tudi ptujska stara vojašnica. 

Pri stavbi nekdanje vojašnice je pomembna tudi lokacija, saj ta leži na območju v bližini Ptujskega gradu in arheološkega parka, pomembnega arheološkega najdišča na Ptuju. 

Za arhitekturo so poskrbeli pri Styria arhitektura, z arhitektoma Davidom Mišičem in Sašom Žolekom, za interner so poskrbeli pri Biro Biro, z oblikovalcema Katjo Nežmah in Urošem Roškerjem, za krajinsko arhitekturo pa je poskrbela Sara Peternel. 

Stavbi so dodali še stekleni prizidek, s stavbo in vrtom pa ga povezuje linijski prostorski element, ki se vije po terenu, zaobjame platano, se dvigne, prelamlja in prevzema vloge opornega zidu. 

Komentarji (8)

Kliše (ni preverjeno)

Vau! Denarja ne primanjkuje

Runkl (ni preverjeno)

Stari ej, to pa ti je ta amerikanajzerska Google filozofija firme, ki mora prežemati vse pore tvojega življenja: živi, spi, kuhaj, igraj, seksaj, gvihtaj s svojo službo ter se ji popolnoma predaj.

Ganvas (ni preverjeno)

Točno tako. Takšnim firmam se raje izogibajte, če se še dovolj spoštujete in ločite med zasebnim in poslovnim življenjem. Raje delam za trakom in imam sodelavce zgolj za sodelavce, ne za guruje, ki bodo mojemu življenju dajali tempo in me silili na razna (ne)formalna druženja.

Meri (ni preverjeno)

Od kod pa temu direktorju Davorinu G. toliko denarja; res je, da je bil v Ameriki in ne vem kaj še vse ... ?!

Mičan (ni preverjeno)

Deloven in priden človek.
Zakaj pa ga ti nimaš?

Mičan (ni preverjeno)

Da bi le bilo več takih.

Meri (ni preverjeno)

Halooo komentator Mičan, prenehaj pametovati!!

Meri (ni preverjeno)

NE, Mičan, nimam toliko denarja, od kod le; delovne dobe imam 39 let in 6 mesecev s srednjo izobrazbo; veliko je bilo odgovornega dela v službi (vedno deloven in priden človek); bila je srednja plača; sedaj pa imam eno srednjo penzijo, ki pa jo iz meseca v mesec porabim za visoke zneske na položnicah za manjše enosobno stanovanje (kar je oderuško) ter za hrano; skratka živim skromno!!

Starejše novice