Četudi letošnje Kurentovanje ne bo tako, kot smo ga vajeni, pa bodo kljub temu potekale aktivnosti, ki se jih lahko udeležite tudi vi.
Zavod za turizem letos organizira vodenja, ki pa bodo prav posebna. 26. februarja bo ob 10.00 vodenje na Ptujskem gradu, na spodnjem dvorišču.
A to ne bo vsakdanje vodenje. Podate se lahko na interaktivno raziskovanje ptujske kulturne dediščine. Zavod za turizem Ptuj je namreč izvedel digitalizacijo treh enot kulturne dediščine.
Digitalizirani so kurent, mestni stolp in Ptujski grad.
Na ogled se je potrebno prijaviti na [email protected], v primeru slabega vremena pa vodenje odpade.
Virtualno skozi Kurentovanje
Med 21. februarjem in 1. marcem bo na spletni strani in Facebooku Kurentovanje virtualno vodenje skozi tradicijo Kurentovanja.
Predstavitve bogate etnografske dediščine, tradicijo, predstavili pa se bodo tudi različni sogovorniki, ki kreirajo zgodbo največjih karnevalov na svetu.
Izdaja poštne znamke in žiga
Ogledali pa si boste lahko tudi pregledno razstavo pustnih znamk preteklih let ob izdaji poštne znamke in žiga 62. Kurentovanja.
To Zavod za turizem Ptuj vsako leto izda s Filatelističnim društvom Ptuj.