Projekt podravskega vodovoda je že večkrat skorajda splaval po vodi. Po dolgoletnem zagotavljanju sredstev in dogovarjanju med podravskimi občini pa je končno le prišlo do preboja.
Nenehne motnje v dobavi vode na Ptuju in v okolici
Nedavno smo opravili pogovor z direktorjem ptujske komunale Jankom Šircem. Nujna vzdrževalna dela so razlog za nenehne motnje v dobavi vode na Ptuju in v okolici.
Širec je takrat za Ptujinfo razkril, da je v zadnjih letih toliko vzdrževalnih del, kjer je stanje vodovodnega omrežja, ki je v upravljanju ptujske komunale, v relativno slabem stanju.
Dodal je, da se defekti na vodovodnem omrežju dogajajo predvsem tam, kjer so cevi iz neustreznih materialov. Pri tem je izpostavil dve težavi - cevi iz PVC materiala in azbestno-cementne cevi.
Vroče tudi na sejah
Pot do izdaje javnega naročila je bila trnova. Vroče je bilo tudi med župani na sejah. Celoten projekt obnove podravskega vodovoda je razdeljen v sklope, te pa so morali postopoma potrjevati.
Na seji 6. septembra lani so potrjevali prvi sklop, ki zajema izdelavo projekta za cevovode. Če sklop na seji ne bi bil potrjen, bi se ponovno ustavilo že pri prvem koraku.
Po vroči razpravi so se občine naposled strinjale - prvi sklop so sprejele.
Velik korak za realizacijo projekta
Le nekaj dni nazaj, 4. februarja, je bilo izdano javno naročilo za izdelavo projektne dokumentacije za pridobitev gradbenega dovoljenja in dokumenta projekt za izvedbo.
Naročniki so vse občine, ki so del projekta celovite obnove vodovoda, to so Ptuj, Sveti Andraž v Slovenskih goricah, Destrnik, Trnovska vas, Cerkvenjak, Sveta Trojica v Slovenskih goricah, Cirkulane, Dornava, Gorišnica, Hajdina, Juršinci, Majšperk, Markovci, Podlehnik, Zavrč, Žetale, Videm in Kidričevo.
Iz dokumentacije javnega naročila je razvidno, da je ocenjena skupna vrednost tega sklopa, sicer brez davka, 223.254,00 evrov.
Rok za prijavo se izteče 9. marca 2022.