Vir: osebni arhiv
Klub ptujskih študentov je nedavno dobil novo predsednico. Kakšna je njena vizija delovanja mladinske organizacije?

Mladinske organizacije so v vseh mestih dobrodošle in velikega pomena, saj zvišujejo kakovost študentskega življenja in mladim nudijo razne dejavnosti, ki pripomorejo k razvoju njihovih hobijev ter konec koncev tudi karier.

Na Ptuju je bila letos izvoljena nova predsednica Kluba ptujskih študentov, ki nam je razkrila svojo vizijo, ki ji bo sledila ob vodenju.

S Klubom ptujskih študentov sodeluje že od dijaških let

Manja Hliš je študentka študijskega programa Delovna terapija na Zdravstveni fakulteti na Univerzi v Ljubljani. Je tudi aktivna članica Pihalnega orkestra Ptuj in Leo kluba Ptuj.

Delo v mladinskih organizacijah spoznala že v času srednje šole, ko je bila aktivna v Dijaški sekciji Kluba ptujskih študentov.

»Klubu ptujskih študentov sem se že v obdobju srednješolskega izobraževanja priključila v želji, da bom lahko pridobila pomembne kompetence in izkušnje za življenje in da bom skozi delo pomagala sovrstnikom in drugim,« pravi.

Pred prevzemom vodenja se je tako preizkusila že kot članica disciplinske komisije ter kot članica upravnega odbora in vodja odbora za socialo in izobraževanje.

O želji po oblikovanju ugodnih pogojev za življenje mladih na Ptuju

Za kandidaturo za vodenje in delo v Klubu ptujskih študentov se je Hliš skupaj z ekipo odločila, da bi mladim omogočila boljše pogoje za preživljanje časa v najstarejšem slovenskem mestu. 

»Verjamemo, da lahko s svojim delom vplivamo na kakovost obštudijskega in obšolskega življenja na Ptuju in okolici. Prav tako si želimo, da Klub ptujskih študentov ponovno postane pomemben sogovornik pri oblikovanju ugodnih pogojev za življenje mladih na Ptuju,« pojasnjuje.

Sicer ji je najbližje področje prostovoljstva, z dosedanjim delom Kluba ptujskih študentov pa je zadovoljna in upa, da se s prevzemom nove vloge ne bo veliko spremenilo.

Njen način vodenja bo, pravi, vključevalen in jasen: »Vključevalen v smeri, da so vrata zainteresiranim dijakom in študentom v Klubu ptujskih študentov vedno odprta. Jasen v smeri, da vsi aktivni člani poznajo svoje naloge in skupna pričakovanja, cilje, katere si želimo kot ekipa doseči.«

Na Ptuju tako ostajajo tradicionalni dogodki, s katerim se Hliš z ekipo že posveča. V preteklih dneh se je tako ukvarjala z 22. izvedbo največjega slovenskega študentskega vinskega festivala, Vino ni voda, ki poleg Kurentanca in Bazenov energije velja za enega najprepoznavnejših projektov organizacije.

Je na Ptuju dovolj dogajanja za mlade?

Manjo Hliš smo vprašali tudi po njenem mnenju glede pestrosti dogajanja za mlade na Ptuju: »Po mojem osebnem mnenju je pestrost ponudbe za mlade na Ptuju predvsem po obdobju covida precej padla. Po drugi strani pa je vsaka generacija mladih od predhodne drugačna. Ena izmed nalog Kluba ptujskih študentov je tako zagotovo, da bomo poskušali nagovoriti pomembna področja za mlade in da bodo naši dogodki dobro obiskani.«

Leta nazaj je Klub ptujskih študentov vodil tudi lokal, se obeta obuditev ideje? Hliš odgovarja: »Klub ptujskih študentov je v preteklosti upravljal z dvema lokaloma, Kavarno Kultum in legendarno Kolnkišto. V tem trenutku načrtov, da bi Klub ptujskih študentov ponovno vlagal v samostojno gostinsko dejavnost ni.«

Dodaja: »Ob tem moram izpostaviti moje osebno mnenje, da ni prav, da Klub ptujskih študentov odpira svoja podjetja in na primer lokale. Absolutno pa bomo iskali priložnosti, da skupaj s partnerji redno pripravljamo kvalitetne obšolske in obštudijske vsebine za dijake in študente.«

Komentarji (1)

Pohorčan (ni preverjeno)

Vrejdek frajla glij za mojoga pubeca.

Starejše novice