Foto: Žan Osim
Pri navdušencih nad zbirateljskimi kartami Pokemon smo preverili, kakšna je dejansko današnja baza fanatikov kart, ki so svoj vrhunec dosegle na prelomu tisočletja.

Pokemoni so produkt japonskega proizvajalca igralnih konzol Nintendo. Sprva so bili videoigra za legendarno konzolo Game Boy, kasneje pa smo Pokemone spoznali še v obliki igrač, risane serije in igralnih kart.

Foto: Žan Osim

Zanimanje ponovno narašča

Kot nam je pojasnil organizator turnirja v Mariboru Rok Roškar, je zanimanje za zbirateljske karte Pokemon še vedno visoko. To potrjuje tudi dejstvo, da se je na turnir, ki v Mariboru poteka šestič, pripeljalo skupno 11 udeležencev iz različnih koncev Slovenije.

»Na začetku je bil to velik BUM, potem je zanimanje padlo, zdaj pa spet narašča. Vse več ljudi se želi udeležiti dogodkov, za Pokemone se zanimajo tudi mlajši. V Ljubljani igranje tudi učijo, ustanovili so tudi ligo za otroke,« je povedal Rok.

Foto: Rok Roškar

V ospredju je druženje in zabava

Turnirji potekajo skoraj vsak teden, za več informacij pa so organizatorji na voljo v Facebook skupini Pokemon Slovenija (TCG). Čeprav gre za tekmovalno igro, je pri tekmovalcih v ospredju še vedno druženje in obujanje lepih spominov iz otroštva:

»Namen turnirja je predvsem druženje s tistimi, ki imajo enak hobi in zanimanje

Rok se je nad Pokemoni navduševal v otroštvu, nato pa na njih nekoliko pozabil. Nedavno so ga spet začeli zanimati, zato je tudi prevzel organizacijo turnirjev.

Foto: Žan Osim

Resnejša tekmovanja potekajo v sosednji Italiji in Avstriji

Večja tekmovanja se najpogosteje odvijajo v Italiji, v sklopu turnirjev pa se je Slovencu Ninu Anderluhu uspelo tudi uvrstiti na svetovno prvenstvo, ki letos poteka na Havajih.

»Želimo, da tudi v tujini vidijo, da mislimo resno in da si tudi v Sloveniji zaslužimo uradne igre, na katerih se zbirajo točke za svetovno prvenstvo,« je povedal Rok.

Starejše novice