Uprava RS za zaščito in reševanje je zabeležila več kot 150 dogodkov, največ na območju Celja. Po številu dogodkov so Celju sledili regijski centri Ljubljane, Nova Gorice, Maribora, Postojne in Kranja.
Kot je razvidno iz poročil uprave za zaščito in reševanje, je veter podiral drevesa, telekomunikacijske drogove in napeljave ter odkrival strehe; meteorne vode so poplavljale objekte; sprožilo se je tudi nekaj plazov.
A to še ni bilo vse. Zaradi neugodnih vremenskih razmer so morali v kampu Lepena v Bovcu evakuirati otroke, svoje pa so naredile tudi strele. Tako so zanetile požar kurilnice v Vogrskem, nadstreška ob stanovanjskem objektu v naselju Varoš v občini Makole in požar gospodarskega poslopja v Spodnjem Gruškovju v občini Slovenska Bistrica.
Nevarnost ostaja
Agencija RS za okolje (Arso) je tudi za danes izdala oranžno opozorilo zaradi velike verjetnostni neurij za celotno Slovenijo. V severnem delu države se bodo čez dan nadaljevali nalivi, v južni polovici pa je popoldne lokalno verjetnost debelejše toče. Na Arsu ob tem ne izključujejo možnosti razlivanja hudourniških vodotokov in manjših rek.
STA navaja meteorologa Branka Gregorčiča iz Arsa, ki pravi, da nas danes čaka podobno vremensko dogajanje kot v preteklem tednu. Nadaljevale se bodo nevihte, kar velja predvsem za območje Gorenjske, Koroške, dela Štajerske in Prekmurja.
Ljudem svetuje, da so tudi danes zelo pozorni na vremensko dogajanje in sproti spremljajo opozorila in radarsko sliko ter omejijo aktivnosti na prostem v tistem času, ko bo vremensko dogajanje najbolj burno. Stanje bodo spremljali tudi na agenciji in po potrebi zaostrili stopnjo vremenskega opozorila, je napovedal.
Poveljnik Civilne zaščite RS Srečko Šestan je v ponedeljek izdal odredbo o povečani stopnji pripravljenosti, ki velja do četrtka zjutraj. Opozoril je, da je treba upoštevati vsa navodila pristojnih služb, ki so na terenu, torej civilne zaščite, gasilcev, policistov.