Foto: Domen Tomše
Strojna šola je v prostorih Šolskega centra Ptuj predstavila rezultate večmesečnega ustvarjanja dijakov prvih letnikov.

Mladi strojniki s Ptuja že vrsto let dokazujejo, da se s predanostjo, znanjem in vztrajnostjo doseže največ. Njihovi uspehi so rezultat tesnega sodelovanja med zavzetimi profesorji in ambicioznimi dijaki, ki znajo povezati teorijo s prakso.

Kot pravijo sami, počitek na lovorikah ni možnost, zato so danes z navdušenjem predstavili nov izziv - projekt H2GO.

Tekmovanje avtomobilčkov na vodik

Ravnateljica Strojne šole Ptuj Anja Jesenek Grašič je dejala, da ta izobraževalno-tehnološki projekt mladim omogoča preizkušanje lastnih sposobnosti in mej, zahteva samoiniciativnost, disciplino in željo po učenju.

»Najstniki, ki so še pred nekaj meseci greli osnovnošolske klopi, so se pogumno spopadli z zahtevnimi računalniškimi programi, s katerimi se sicer srečujejo dijaki starejših letnikov, popolnoma samostojno zasnovali, izrisali, 3D natisnili in sestavili avtomobilček, ga opremili z motorčkom ter vodikovo kapsulo,« je dejala.

Pri izdelavi so uporabljali recikliran filament in tako poudarili uporabo trajnostnih ter obnovljivih virov.

Ob pomoči in usmeritvah mentorjev so samostojno izdelali šestmetrsko tekmovalno progo, jo opremili z ovirami in pripravili na prvo tekmovanje.

Ostanite na tekočem v vsakem trenutku!

Prijavite se na e-novice in vsak teden prejmite na svoj e-naslov najboljše objave iz Ptuja, ekskluzivne novice in privlačne nagradne igre.

Dijaki so se v tekmi na čas danes pomerili v spretnostni vožnji. Tekmovanje je povezalo tehnično znanje in praktične sposobnosti, kar dijakom omogoča realno preizkušnjo izdelanih modelov.

Med izvajanjem projekta so pridobili znanja iz mehanike in elektronike, se učili ekipnega dela, sodelovanja, reševanja problemov in premagovanja inženirskih izzivov.

»Poleg tehničnega znanja projekt dijake usmerja v razmišljanje o realnih inženirskih problemih in razvijanje rešitev na podlagi eksperimentiranja ter analize. Ta pristop jih spodbuja k razvoju kreativnosti, samostojnosti in prilagodljivosti, kar so ključne kompetence sodobnega inženirja, je še dejala Jesenek Grašič.

Komentarji (2)

POTLAČENI (ni preverjeno)

Kako bi šele stvari štimale, če bi še ravnateljeval g. Bojan Lampret...(!)

IDOR KOTNIK (ni preverjeno)

Strojniki morda so zakon, električarji pa smo vseeno ustava...

Starejše novice