Poletna vročina ne popušča. Na območju Ptuja je zato občanom na voljo osem javnih pitnikov, na katerih imajo dostop do vode v vseh urah dneva. Preverili smo, kje stojijo in kakšna je njihova kakovost vode.
Javni dostop do vode je pomemben
Pitniki so priključeni na vodovodno omrežje, za katero skrbi Komunalno podjetje Ptuj in so strateško nameščeni po lokacijah v mestu.
Zagotavljajo dostop do sveže pitne vode ter igrajo veliko vlogo pri zagotavljanju hidracije v vročih poletnih mesecih, poleg tega pa predstavljajo ekološko alternativo plastenkam, saj spodbujajo uporabo lastnih steklenic za večkratno uporabo.
To so lokacije pitnikov na Ptuju
Na območju Mestne občine Ptuj je nameščenih osem javnih pitnikov.
Pitniki so nameščeni na naslednjih lokacijah: Panorama, Ljudski vrt, Mestni park, Vinarski trg, Mestna tržnica, Igrišče pri Osnovni šoli Breg, Igrišče Gorana Dragiča in Igrišče pri rdečem bloku.
Najnovejši je pitnik pri Igrišču Gorana Dragiča, ki ga je občina namestila letos.
Pitniki so bili namenoma postavljeni na lokacijah, kjer so parki in otroška igrišča, ter na lokacijah, kjer je pričakovati večje število ljudi.
Vzdrževanje pitnikov
Mnogi se ob tem sprašujejo, kako dobro so pitniki vzdrževani, kakšna je kakovost vode in ali so dostopni vsem, tudi osebam z omejeno mobilnostjo, zato smo se za odgovore obrnili na Mestno občino Ptuj.
Vsi omenjeni pitniki delujejo in so dostopni tudi osebam z omejeno mobilnostjo, razložijo na občini. Kakovost vode redno preverja Komunalno podjetje Ptuj.
Pitnikov posebej ne promovirajo, saj se slednji redno uporabljajo na postavljenih lokacijah.
Prijava okvare ali morebitne težave s pitniki se sporočijo na dežurno številko Javnih služb Ptuj.