V prostorih televizije IDEA in Moji Mediji smo včeraj ob prisotnosti gostov iz lokalnega okolja in širše obeležili prenovo Pomurskega dnevnika, osrednje informativne oddaje regije.
Direktor Mitja Podgajski je v nagovoru zbranim poudaril pomen oddaje, ki že 15 let prinaša najpomembnejše informacije iz regije in poudaril, da se zavedamo odgovornosti, ki jo prinaša delovanje prve medijske hiše v Pomurju.
Podgajski je ob tem spomnil tudi na zgodovinski mejnik – prva televizijska oddaja v Pomurju je bila predvajana 11. septembra 1992, kar še danes predstavlja pomembno prelomnico v regijskem medijskem prostoru.
Poleg televizijskega programa je hiša zgradila močno omrežje spletnih medijev, ki skupaj s socialnimi omrežji dosegajo različne ciljne skupine. Facebook strani medijske hiše spremlja kar 160 tisoč sledilcev, kar je izjemen dosežek za lokalni medij.
Povezovanje tradicionalnih in digitalnih medijev pot prihodnosti
Prenova Pomurskega dnevnika je usmerjena v še večjo integracijo tradicionalnega televizijskega programa z digitalnimi in socialnimi mediji. Podgajski je poudaril, da so tovrstne prenove ključne za ohranjanje relevantnosti in povečanje dosega.
Z vključevanjem digitalnih platform želijo še bolj približati vsebine prebivalcem regije in ustvariti pozitivne medijske vsebine, ki bodo za vedno ostale v arhivu regije.
Lotrič: Lokalni mediji so nepogrešljivi za povezovanje
Dogodek je obeležil tudi predsednik državnega sveta Marko Lotrič, ki je poudaril, da so mediji, kot je televizija IDEA, nepogrešljivi za povezovanje regij s preostalim delom Slovenije.
Opozoril je na izzive, s katerimi se soočajo mediji, in izrazil podporo delovanju medijskih hiš, ki poleg informativnih vsebin ohranjajo tudi kulturne programe.
Lotrič je izrazil upanje, da bo nova sezona Pomurskega dnevnika še naprej uspešno prenašala glas Pomurja prek regijskih in državnih meja.
Defibrilator prejelo društvo Mozaik
Ob zaključku projekta Trendi kohezije smo podelili še zahvale posameznikom in organizacijam, ki so prispevali k uspehu projektov, vrhunec dogodka pa je bila podelitev srebrnih in zlate plakete za izjemne dosežke na področju kohezijskih projektov.
Posebno priznanje je prejelo Društvo za socialno vključenost Mozaik za projekt Skupaj do inkluzivne družbe. Projekt izstopa kot primer, kako kohezijski projekti ne obsegajo le gradnje infrastrukture, temveč tudi gradnjo skupnosti.
Društvo Mozaik se že dvajset let posveča vključevanju ranljivih družbenih skupin, kot so starejši in invalidi, v družbo.
Ob prejemu zlate plakete in defibrilatorja, ki smo ga podelili s pomočjo Zavarovalnice Triglav, je predsednica društva Lili Miloševič povedala:
»Zelo smo počaščeni, da smo dobili priložnost spregovoriti o tistih, ki nujno potrebujejo podporo družbe. To priznanje je dokaz, da je družba postala pozorna na naše delo in prizadevanja, ki jih že leta vlagamo v socialno vključenost.«