Kresovanje je edinstven običaj. Raznovrstnost njegovih šeg in navad je izredno bogata. Kresovi so nekoč napovedovali, kakšna bo letina, ponekod pa je celo veljalo, da se bo dekle, ki kres preskoči, še v tistem letu poročilo.
Tako kot vsako leto bodo tudi letos noči v času prvomajskih praznikov svetlili kresovi. Ob kresovih pa bodo seveda tudi zabave.
Zato smo pregledali, kam letos na kresovanje v naših koncih.
Malečnik
Dejansko najbližje kresovanje Mariboru, bo v Malečniku. Samo kresovanje oziroma kakor so ga oni poimenovali, »špricerkres«, se bo začel 30. aprila, ob 17.00.
Nastopili bodo: Parni valjar in DJs Brata Fluher.
Ptuj
Vabljeni na tradicionalno kresovanje na Ptuju, v torek 30. aprila, ob 19.00, na Panorami pod ptujskim gradom.
Nastopali bodo Ljubavnici, Nina Donelli, Dejan Dogaja Band in Skupina Smile.
Hoče
Kresovati bo mogoče tudi v Hočah, in sicer v torek, 30. aprila, ob 18. uri, pri gasilskem domu v Hočah.
Za glasbo bo poskrbel Ansambel Dar.
Slivnica pri Mariboru
Tradicionalno kresovanje v Slivnici se bo letos odvilo več dni prej. V petek, 26. aprila, ob 19.00, v športnem parku Športnega društva Slivnica pri Mariboru.
Za vzdušje bo poskrbela skupina Calypso.
Podlehnik
V Podlehniku, natančneje Gostišču ob Ribniku, bodo 30. aprila, ob 18. uri, začeli s kresovanjem.
Za zabavo ob kresovanju pa bo poskrbel Duo Ekstra z živo glasbo.
Osek, Sveta Trojica
Pri gasilskem domu Oseku pri Sveti Trojici bo 30. aprila, ob 18. uri, začelo Veliko kresovanje z Razigranimi.
Za glasbo in zabavo bo poskrbel ansambel Razigrani.