Na HR&M festivalu, ki ga je včeraj na Fakulteti za računalništvo in informatiko v Ljubljani organiziral Planet GV, eno vodilnih podjetij na področju izobraževanja in organizacije poslovnih dogodkov v Sloveniji, so razglasili tudi zmagovalce izbora za HR&M projekt leta 2024.
Bralci revije in portala HR&M ter udeleženci festivala so izglasovali tri najboljše HR&M projekte, ki izstopajo po svoji inovativnosti, pozitivnih učinkih na delovna okolja in vključevanju zaposlenih.
Zmagovalci v treh kategorijah so:
• Mikro+Polo med malimi in srednje velikimi podjetji,
• Novartis med velikimi podjetji,
• Planinska zveza Slovenije med javnimi oziroma nepridobitnimi organizacijami.
Mikro+Polo: Psi na delovnem mestu
Podjetje Mikro+Polo je z inovativnim projektom »Psi na delovnem mestu« omogočilo zaposlenim, da pripeljejo svoje pse v pisarne, kar prispeva k zmanjšanju stresa in izboljšanju medsebojnih odnosov. Cilj projekta je bil ustvariti bolj sproščeno in povezano delovno okolje, ki izboljšuje psihološko počutje zaposlenih ter povečuje njihovo zavzetost in zadovoljstvo.
Prisotnost psov v pisarnah je pozitivno vplivala na produktivnost in dinamiko med sodelavci, s čimer se je izboljšala tudi delovna kultura podjetja.
Novartis: Uvedba plačne transparentnosti
Novartis je kot eno prvih podjetij v Sloveniji uvedel plačno transparentnost. Cilj projekta je bil omogočiti zaposlenim jasen vpogled v razpone plač, primerjalne analize s trgom in pravičnost pri nagrajevanju.
Zaposleni so ob implementaciji prejeli informacije o zunanjem primerjalnem razponu plač, trenutni umestitvi glede na trg in interni porazdelitvi v njihovi delovni skupini, kar je prispevalo k večji preglednosti in odprtim pogovorom o plačah.
Planinska zveza Slovenije: inPlaninci po Slovenski planinski poti
Projekt inPlaninci po Slovenski planinski poti je vključeval organizacijo pohodov za invalide in osebe s posebnimi potrebami na Slovenski planinski poti. Delovna skupina je pripravila načrte za pohode, vključno z oglednimi turami za zagotavljanje varnosti. Projekt je povezal planinska društva, invalidske organizacije in prostovoljce, ki so spremljali invalide med pohodi.
Vseh več kot 3000 udeležencev, med njimi 550 invalidov in 240 prostovoljcev, je bilo deležnih prilagoditev glede na svoje potrebe, kar je omogočilo varno in uspešno izvedbo pohodov.
Skozi redne evalvacije so projektne aktivnosti prilagajali, da bi omogočili še boljšo izkušnjo v prihodnje.