Na Gruškovju odkrili devet Sircev, vsi ostajajo v Sloveniji

| v Kronika

Policijska uprava Maribor poroča o dogajanju v preteklih štiriindvajsetih urah.

Mariborski operativno komunikacijski center je med 5. uro včeraj in 5. uro danes prejel 205 klicev, med temi 112 interventnih oziroma takšnih, da je bilo potrebno posredovanje Policije.

V opisanem času so obravnavali tudi:

  • 20 kaznivih dejanj,
  • 19 prometnih nesreč I. kategorije,
  • dve prometni nesreči II. kategorije,
  • eno prometno nesrečo III. kategorije,
  • šest prijav kršitev javnega reda in miru, od tega pet na javnem kraju.

Huje poškodovan motorist

Na območju Lovrenca na Pohorju so mariborski policisti obravnavali prometno nesrečo III. kategorije, v kateri je bil udeležen motorist.

Mladoletnik je med vožnjo z motorjem po lokalni cesti padel in se huje poškodoval. Policisti o nesreči še zbirajo obvestila.

Prometna nesreča s pobegom

Obravnavana je bila tudi prometna nesreča v Miklavžu na Dravskem polju.

In sicer včeraj ob 15. uri je na križišču Ekartove in Tezenske ulice neznani voznik belega tovornega vozila trčil v osebni avtomobil Golf, sive barve, in odpeljal s kraja.

Zaradi razjasnitev okoliščin nesreče naprošamo morebitne priče in voznika belega kombija, da pokličejo na 113 ali se oglasijo na Policijski postaji Maribor.

Obravnavani tujci

Poleg prometnih nesreč pa so imeli mariborski policisti ponovno opravka tudi s tujci.

Na tujem tovornem vozilu je bilo na območju Gruškovja odkritih devet državljanov Sirije. Vsi so zaprosili za mednarodno zaščito in bili odpeljani v azilni dom.

V Mariboru pa so obravnavali skupino tujcev; pet državljanov Etiopije je zaprosilo za mednarodno zaščito, tudi oni so bili odpeljani v azilni dom.

Preberite še

Komentarji

HULJA

Kaj so švercali sir?

Meri

... in vsi ostanejo pri nas v Sloveniji? Na Ptuju, če greš popoldan skozi park ob Dravi tja dol do Mullerja ali Hoferja, vidiš na kakšni klopi sedeti tujca in ko se vračaš okrog sedme ure zvečer, pa lahko vidiš še več teh tujcev-Afganistancev, Sirijcev; sedijo na klopeh ter vsi "srfajo" po telefonih; pri belem dnevu me je strah hoditi skozi park ob Dravi :(

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Scena

Slovenija

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura