Želite biti vedno na tekočem? Izberi Ptujinfo kot prednostni vir na Googlu.

Neurje pustošilo po območju Vidma, gasilci na več intervencijah

| v Kronika

Gasilci iz Vidma pri Ptuju objavili fotografije zahtevnih intervencij po neurju.

V Prostovoljnem gasilskem društvu Videm pri Ptuju so na družbenih omrežjih objavili fotografije in utrinke z intervencij, na katerih so v zadnjih dneh posredovali zaradi posledic neurja. Močno deževje in veter sta na območju povzročila številne težave, zato so imeli gasilci polne roke dela.

Kot so sporočili, so na svojem požarnem območju posredovali na več lokacijah, kjer so odstranjevali podrta drevesa, črpali vodo iz poplavljenih dvorišč ter pomagali pri sanaciji poškodovanih objektov. Pri odpravljanju posledic neurja so priskočili na pomoč tudi Prostovoljnemu gasilskemu društvu Žetale, kjer so sodelovali pri sanacijskih delih.

»Narava nas znova opomni, da ne vpraša za dovoljenje. Ko se nebo stemni in veter pokaže svojo moč, je treba hitro ukrepati,« so med drugim zapisali gasilci.

V noči na četrtek je bilo v intervencije vključenih 17 gasilk in gasilcev, ki so skrbeli za varnost prebivalcev in čim hitrejšo odpravo posledic neurja. Ob tem so se v društvu zahvalili vsem članom za hitro odzivnost, požrtvovalnost in neprekinjeno delo na terenu.

Objavljene fotografije pričajo o zahtevnih razmerah, s katerimi so se gasilci soočali med posredovanji, ter o obsežnosti škode, ki jo je za seboj pustilo neurje.

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Scena

Slovenija

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura