Daljinsko odklepanje in zaklepanje avtomobilov je danes standard, vendar pa lahko zaradi pogostih napak pride do motenj ali celo popolne izgube povezave med daljincem in vozilom.
Ena najpogostejših napak je nepotrebno pritiskanje na tipke ključe, kar se pogosto zgodi nenamerno, ko je ključ v žepu.
Če je vozilo izven dosega daljinca, lahko to privede do izgube povezave, kar prepreči odklepanje vozila z daljinskim upravljanjem ob vrnitvi, poroča Žurnal24.
Različne avtomobilske znamke v priročnikih opozarjajo na to težavo, a mnogi uporabniki navodil pogosto ne upoštevajo.
Ponovna sinhronizacija ključa zahteva sledenje navodilom proizvajalca, saj so postopki različni glede na model vozila.
Signal lahko motijo tudi kovinski predmeti ter bližina mobilnega telefona
Poleg neprimernega ravnanja z daljincem obstajajo tudi druge situacije, ki lahko motijo njegovo delovanje.
Med njimi so radijske interference zaradi bližnjih oddajniških stolpov ali naprav z močnim radijskim signalom, prisotnost kovinskih predmetov, kot so drugi ključi, ki lahko blokirajo signal daljinca, ter bližina mobilnega telefona.
V teh primerih daljinca ne shranjujte v neposredni bližini motečih naprav in predmetov, da se izognete motnjam.
Signal lahko izboljšamo kar sami
Najpogostejši vzrok za težave z daljincem je prazna baterija.
Včasih lahko daljinski upravljalnik odpove tudi zaradi mehanskih poškodb ali vdora tekočine, kar zahteva obisk servisa ali celo zamenjavo ključa, kar pa je v pogostih primerih lahko zelo drago.
Če daljinski upravljalnik preneha delovati, je večina avtomobilov opremljena s klasičnim ‘rezilom’ za ročno odklepanje, ki se nahaja na voznikovi strani.
Eden od trikov za podaljšanje dosega signala je, da se daljinec približa glavi, saj voda v človeškem telesu deluje kot ojačevalec signala, kar lahko izboljša domet, še poroča Žurnal24.
Slika mercedesa v uvodu je, milo rečeno, popolnoma neprimerna. Avti svete nemške trojice, (mečka, BMW in audi), takih težav ne poznajo. Niti moj opel ne. Je pač nȇmško…