Na Ptuju je bila 14. oktobra javna dražba premoženja podjetja Agis Technologies. Premoženje ni bilo prodano, zato se bo dražba ponovila.
V stečajnem postopku nad ptujskim podjetjem Agis Technologies, je bila 14. oktobra izvedena javna dražba nepremičnin in premičnin družbe.
Naprodaj sta bila poslovno-proizvodni kompleks na Rajšpovi ulici 16 na Ptuju in premično premoženje družbe, vendar se premoženje na javni dražbi ni prodalo.
Stečajna upraviteljica Petra Pavlinič je zato razpisala novo javno dražbo z zniževanjem izklicne cene, ki bo potekala 19. novembra 2025.
Javna dražba se bo vršila 19. novembra 2025, ob 11.00, na naslovu Rajšpova ulica 16, Ptuj.
Kakšna je izklicna cena?
Izklicna cena za nepremičnine se ni spremenila in je določena v višini 4.502.050 evrov, pri čemer se bo cena v posameznem koraku dražbe zniževala za 10.000 evrov. V izklicno ceno niso vključene davščine, stroški in druge dajatve.
Javna dražba z zniževanjem izklicne cene
Gre za javno dražbo z zniževanjem izklicne cene, kar pomeni, da bo uspel tisti dražitelj, ki bo prvi podal ponudbo za trenutno izklicno ceno. Po določbah zakona ima razpisnik dražbe pravico, da v kateremkoli koraku odstopi od nadaljnje prodaje.
Pred udeležbo na dražbi je treba plačati varščino, ki znaša pet odstotkov izklicne cene, to je 225.102,50 evra.
Spomnimo ...
Stečajni postopek nad družbo Agis Technologies, ki se je skoraj tri desetletja ukvarjala s proizvodnjo zavornih agregatov za gospodarska vozila, vodi okrožno sodišče na Ptuju, dražbo pa izvaja stečajna upraviteljica Petra Pavličič.
Stečajni postopek je stekel lani konec oktobra.