Želite biti vedno na tekočem? Izberi Ptujinfo kot prednostni vir na Googlu.

Neurje s točo opustošilo Zavrč, škoda po prvih ocenah presega pol milijona evrov

| v Kronika

Neurje s točo v občini Zavrč povzročilo za več kot pol milijona evrov škode.

Močno neurje s točo, ki je v noči s srede, 10. junija, na četrtek, 11. junija, zajelo območje Spodnjega Podravja, je v občini Zavrč povzročilo obsežno škodo, predvsem na kmetijskih površinah.

Po trenutni nestrokovni oceni občine škoda na kmetijskih pridelkih znaša približno 550.000 evrov.

Po podatkih Občine Zavrč je bilo poškodovanih okoli 31.295 arov kmetijskih površin. Toča je prizadela številne pridelovalce, ki se zdaj soočajo s posledicami ene najhujših vremenskih ujm letos.

Kako naj ravnajo oškodovanci?

Na občini pozivajo vse občane, ki jih je neurje prizadelo, naj nastalo škodo ustrezno evidentirajo. Priporočajo, da v prihodnjih dneh opravijo pregled svojih oziroma najetih nepremičnin ter kmetijskih pridelkov in pripravijo laično oceno škode, ki jo podkrepijo s fotografijami.

Naslednji korak za oškodovance je izpolnitev potrebnih obrazcev za prijavo škode. Občani, ki bodo pri tem potrebovali pomoč, se lahko obrnejo na zaposlene v občinski upravi. Občina Zavrč bo vsak dan v času uradnih ur nudila pomoč pri izpolnjevanju vlog za priznanje in povrnitev škode ter pri vnosu podatkov v informacijski sistem AJDA.

Pri odpravljanju posledic naravne nesreče občina ves čas sodeluje tudi z Upravo Republike Slovenije za zaščito in reševanje. Občinska uprava poudarja, da je hitro in natančno evidentiranje škode ključno za nadaljnje postopke ocenjevanja in morebitno povračilo nastale škode.

Preberite še:

Dodatne oblike pomoči

Za najhuje prizadete prebivalce, zlasti v primerih večje materialne škode na domovih ali socialne ogroženosti, so na voljo tudi dodatne oblike pomoči. 

Oškodovanci se lahko obrnejo na Nadškofijsko Karitas Maribor, ki je pripravljena nuditi humanitarno pomoč, ter na Center za socialno delo Spodnje Podravje, kjer lahko zaprosijo za enkratno izredno denarno socialno pomoč.

Po besedah direktorja občinske uprave Boštjana Donka bodo pristojne službe tudi v prihodnjih tednih spremljale stanje na terenu ter pomagale občanom pri postopkih prijave in uveljavljanja pravic zaradi nastale škode.

Preberite še:

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Scena

Slovenija

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura