Evropska žonglerska konvencija je mesto napolnila z življenjem, obiskovalci pa v največji vročini iščejo senco, osvežitev in hladnejše kotičke.
Vročinski val je zajel Slovenijo, visoke temperature pa te dni zaznamujejo tudi Ptuj, kjer hkrati poteka Evropska žonglerska konvencija.
Najstarejše slovensko mesto trenutno gosti skoraj 4000 obiskovalcev z vsega sveta. Večina jih kampira na Panorami, del pa je nastanjen na drugih lokacijah za avtodome in prikolice, medtem ko so turistične nastanitvene zmogljivosti v mestu praktično povsem zasedene.
Staro mestno jedro, ki bi bilo sredi takšnega vročinskega vala običajno precej prazno, te dni utripa v povsem drugačnem ritmu. Trgi, ulice in zelene površine so prizorišča žonglerskih, akrobatskih in drugih cirkuških nastopov ter delavnic, ki poleg udeležencev privabljajo tudi številne Ptujčane vseh generacij.
V skrbi za obiskovalce so se pobudi pridružili tudi številni ptujski gostinci. Na vhodih v lokale so izobesili plakate z napisom 'Free Water' in mimoidočim brezplačno ponudili pitno vodo. Z gesto so v času vročinskega vala priskočili na pomoč obiskovalcem ter jim hkrati izkazali dobrodošlico v mestu.
Preberite še:
Kako se hladijo žonglerji?
Ob visokih temperaturah je še posebej pomembno, da obiskovalci poskrbijo za svojo varnost. Žonglerji zato najtoplejši del dneva preživljajo v senci, iščejo hladnejše kotičke mesta, se osvežujejo pod pršilniki na Glavnem trgu ali počivajo v Mestnem parku, ki je te dni poln obiskovalcev.
Preberite še:
Nekateri so osvežitev poiskali tudi v reki Dravi. Pristojni sicer opozarjajo, da kopanje v Dravi ni priporočljivo, saj lahko močni tokovi, vrtinci, nenadne spremembe pretoka zaradi obratovanja hidroelektrarn ter promet plovil na posameznih odsekih predstavljajo resno nevarnost.
Obiskovalcem zato svetujejo, naj se pred vročino raje umaknejo v senco, poskrbijo za zadosten vnos tekočine in upoštevajo priporočila za varno ravnanje v času visokih temperatur.