Grad Borl, ki ga je aprila po delni obnovi v upravljanje od države prevzela občina Cirkulane oziroma zavod Belana, je v prvih treh mesecih obiskalo okoli 10.000 ljudi.
Zelo zadovoljni z obiskanostjo
Monika Klinc, direktorica zavoda Belana, je za Ptujinfo povedala, da so z obiskanostjo Gradu Borl v prvih treh mesecih zelo zadovoljni.
Grad Borl so za javnost odprli 20. aprila. V tem obdobju je grad odprt ob koncih tedna in praznikih, vsega skupaj pa ga je obiskalo že več kot 10.000 obiskovalcev.
»Veliko ljudi si pride pogledat grad po delni obnovi, veliko pa imamo tudi vodenih skupin in pedagoških programov za osnovno in srednješolce ter otroke iz vrtcev. Do zdaj smo v Viteški dvorani priredili že štiri koncerte, ki so bili vsi dobro obiskani, na zadnjem dogodku, Opera na gradu, pa je glasba tako navdušila, da so bili nastopajoči deležni kar dveh stoječih ovacij.«
Dogodki in haloška kulinarika
Klinc je dodala tudi, da so gostili različna srečanja in konference ter dogodke zaprtega tipa, kjer vedno ponudijo in predstavijo tudi haloško kulinariko. Prav tako v kavarni ponujajo kavo, lokalno pijačo, kremne rezine in haloško gibanico.
»Prihajajo predvsem upokojenci, ki jih zanima, kakšen je grad Borl danes, saj se ga spominjajo iz časov, ko je bilo na Borlu letovišče.«
Do zdaj so opazili, da prihajajo večinoma slovenski gostje, v času počitnic pa tudi tuji turisti, ki kakšen dan ali dva preživijo na Ptuju ali v Halozah in si v okviru tega pogledajo še Borl ali pa tranzitni turisti, ki se peljejo mimo proti Hrvaški.
Poleg ogleda obnovljenih prostorov in obiska kavarne si lahko na gradu Borl ogledate še razstavo o Dravi, je dodala direktorica.
V avgustu bodo na gradu gostili prvo poroko, nekaj več pa jih načrtujejo za prihodnje leto in se želijo nekoliko bolj posvetiti tudi organizaciji porok, saj je Viteška dvorana za to več kot primerna.
Na vprašanje, kateri so dogodki, ki jih načrtujejo za bližnjo prihodnost, je Klinc odgovorila, da se veselijo predvsem projekta Jesen v Halozah.