Nepremičnine Agis Technologies na Mlinski cesti so se prodale

| v Lokalno

V stečajnem postopku nad družbo Agis Technologies je bilo na javni dražbi unovčeno več nepremičnin na območju Ptuja.

V stečajnem postopku nad družbo Agis Technologies je bilo na javni dražbi unovčeno več nepremičnin na območju Ptuja.

Parcela 985/1 ter parceli 986/1 in 986/4 na Mlinski cesti so bile 9. septembra 2025 prodane podjetju Novogradnje Maribor, ki je za celoten paket odštelo 1,5 milijona evrov, z dodanim 22-odstotnim davkom na dodano vrednost pa skupno 1,83 milijona evrov.

Kupec je vse obveznosti poravnal v celoti, delno z vplačano varščino septembra 2025, preostanek pa z nakazilom novembra letos.

Sodišče je prodajno pogodbo potrdilo septembra 2025, v sklepu pa zdaj potrdilo, da so izpolnjeni vsi pogoji za vknjižbo lastninske pravice na treh parcelah  (985/1, 986/1 in 986/4) v korist podjetja Novogradnje Maribor.

S plačilom kupnine so prenehale tudi vse zastavne in hipoteke pravice ter drugi vpisi, ki so bremenili nepremičnine, skladno z določili zakona o finančnem poslovanju, postopkih zaradi insolventnosti in prisilnem prenehanju.

Dražba z zniževanjem izklicne cene za prodajo poslovno proizvodnega kompleksa na naslovu Rajšpova ulica 16, Ptuj in sicer nepremičnin skupaj z vsemi premičninami ni bila uspešna.

PREBERITE ŠE:

Spomnimo ...

Stečajni postopek nad družbo Agis Technologies, ki se je skoraj tri desetletja ukvarjala s proizvodnjo zavornih agregatov za gospodarska vozila, vodi okrožno sodišče na Ptuju, dražbo pa izvaja stečajna upraviteljica Petra Pavličič.

Stečajni postopek je stekel lani konec oktobra.

Preberite še

Komentarji

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Scena

Slovenija

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura