Takole so maturanti leta 2017 zaplesali v Mariboru.
Pred epidemijo smo bili vajeni tradicije, da so maturantje na ulicah maja zaplesali četvorko. Dogodka zaradi epidemije koronavirusa dve leti ni bilo, na Ptuju pa ga ne bo niti letos.

Po tradiciji so slovenski maturanti na zadnji šolski dan na ulicah zaplesali četvorko. V letu 2020 in 2021 je bila tradicija zaradi ukrepov, povezanih z zajezevanjem koronavirusa, prekinjena. 

Po dveh letih pa se bodo maturanti zopet vrnili na ulice in zaplesali. Maturantska parada bo 20. maja, točno opoldne.

A - kot vse kaže - ne na Ptuju ...

Ptuj letos brez organizatorja

Ulično četvorko iz leta v leto tradicionalno spremljamo v okviru projekta Plesne zveze Slovenije, njen glavni koordinator pa je Rudi Kocbek, sicer lastnik Plesne šole Pingi.

Kocbek je za Ptujinfo pojasnil, da je Plesna zveza Slovenije koordinator maturantske parade v vseh mestih, vsako mesto pa ima svojega organizatorja.

Tako v Ljubljani parado tokrat organizira Dijaška skupnost Ljubljana, v Mariboru pa je organizator Plesna šola Pingi.

Na Ptuju že nekaj let četvorko pripravlja Plesna šola Samba, ki pa je za Ptujinfo pojasnila, da je letos ne bodo organizirali.

»Lahko da bo kdo drug organiziral, jaz sigurno ne«

Plesna šola Samba je za uredništvo Ptujinfo jasno povedala, da maturantske četvorke letos ne bodo organizirali.

Čeprav so bili do sedaj vedno njeni glavni organizatorji, bodo ptujski maturanti po vsej verjetnosti letos ostali brez slavnostne četvorke na trgu mesta.

»Ne verjamem, da jo bo sploh kdo organiziral letos, dvomim. Ker je to bilo vse tako na hitro, tako da ne vem. Jaz ne bom organizirala,« pojasnjuje lastnica Plesne šole Samba.

»To je bilo zdaj vse tako na vrat na nos. Niti niso vaj imeli, zdaj na koncu so se odločili, da jih bodo imeli. To je bilo preveč hitro vse skupaj,« je dodala.

Vendar pa izpostavlja, da maturantske plese s ptujskimi maturanti že izvajajo.

Je razlog tudi v financiranju?

Kot pojasnjuje Kocbek, je ključni problem plesnih šol pri organiziranju ulične četvorke financiranje.

»Saj maturantje bi plesali, samo to je strošek, ki ga navadno mora pokriti plesna šola, če nima sponzorja,« razlaga Kocbek.

Ob tem znova poudarja, da plesne šole plačujejo vse stroške: »Tisti, ki nočejo tega narediti, to nočejo. Mi že 20 let to plačujemo. Saj gre. Iz plesnih vaj in maturantskega plesa se dobi nekaj ven, nič ne rečem. Ampak hočem reči, da ni sponzorjev.«

Starejše novice