Saga se nadaljuje.
Na Murkovi ulici na Ptuju so pred kratkim označili parkirna mesta za stanovalce in dostavo, kar je med občani sprožilo deljena mnenja in burno razpravo na družbenih omrežjih.
Ni minilo dolgo, da so bile talne označbe delno odstranjene, zato jih je Mestna občina Ptuj ponovno zarisala prejšnji četrtek.
Med današnjim sprehodom po starem mestnem jedru smo opazili, da so bile talne označbe za dve parkirni mesti za stanovalce na Murkovi ulici znova odstranjene. Na eni strani ulice so popolnoma izginile, na drugi pa je viden le še njihov del.
Talna označba za dostavo ostaja.
Zakaj so bile odstranjene?
Zdi se, da so talne označbe pritegnile več pozornosti, kot bi si nekateri želeli.
Po besedah nekdanjega župana Štefana Čelana, ki na ulici živi že 30 let, stanovalci označb praktično ne potrebujejo, saj lahko po prejšnjem, pa tudi po na novo sprejetem odloku o ureditvi cestnega prometa v občini, na Murkovi ulici občasno parkirajo z dovolilnico.
To je očitno tudi razlog, da so odstranjene že drugič.
PREBERITE ŠE:
Kako naprej?
Mestna občina Ptuj je želela z označitvijo parkirnih mest v Murkovi ulici priti naproti občanom v starem mestnem jedru, zagotoviti več reda, varnosti ter boljšo izkušnjo za obiskovalce in ponudnike.
Parkirna mesta bodo letos poleti zarisali še v Aškerčevi ulici.
Kakšni bodo naslednji koraki ptujske občine zaenkrat še ni znano. Njihove odgovore še čakamo.